16.listopada 2023. g. održana je unutarnja supervizija za članove Operativnog tima udruge “Jaglac” koju su vodile predsjednica udruge Đurđa Šimatović i koordinatorica programskih aktivnosti udruge Jaglac Lidija Stojković. Cilj nam je bio saznati što nam se sve dogodilo u proteklih nekoliko mjeseci, gdje smo sada  i kako ćemo dalje zajedno zbog  naglih promjena u radu naše Udruge. Sve smo to sagledali iz osobnog ugla članova tima kako bi lakše razumjeli i prebrodili vanjske izazove uzrokovane naglim promjenama zbog završetka odobrenih projekta što je posljedično dovelo do prestanka radnog odnosa, smanjenog postotka rada postojećih djelatnika i manjih plaća. Osim toga, Udruga je sa smanjenim kapacitetima morala uložiti veliki napor za prijavu novih projekta (MROSP 3. godišnji programa “Jaglac” – moj drugi dom što je i odobreno; Prijava u Mrežu pružatelja socijalnih usluga za poludnevni boravak, također odobreno; ESF+ projekt na poziv Zaželi – prevencija institucionalizacije, Institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga OSI koje djeluju na lokalnoj razini – potvrda administrativne provjera i provedba Zakona o osobnoj asistenciji te pripreme za licenciranje socijalne usluge osobne asistencije). 

Slušajući jedni druge u “Krugu iskrenosti” bolje smo razumjeli kako se svatko od nas nosio s izazovima. Izveli smo neke zaključke koji će nam pomoći u boljem razumijevanju međuljudskih odnosa u narednom razdoblju. U drugom dijelu smo kroz igru “Koju kapu želim nositi?” izrazili kako se osjećamo u svakoj ulozi/radnom mjestu koji obavljamo, što nam je lako a što teško.

Zaključili smo da smo na dobrom putu i da ćemo zajedno prebroditi postojeće izazove, a  nadamo se i buduće.