Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica od 1. ožujka 2024. godine započela je s pružanjem usluge osobne asistencije u mreži pružatelja usluge osobne asistencije za 13 korisnika, na temelju Ugovora o pružanju usluge osobne asistencije sklopljenog s Ministarstvom rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike. Time je korisnicima kojima je pravo na osobnog asistenta priznato rješenjem Hrvatskog zavoda za socijalni rad osigurana trajnost u korištenju usluge. 

Podsjećamo da je Udruga “Jaglac” 6. prosinca 2023. stekla licencu za pružanje usluge osobne asistencije za kapacitet usluge od 63 360 sati na godišnjoj razini, temeljem kojeg je s Ministarstvom rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike sklopila Ugovor o pružanju usluge osobne asistencije za 5 280 sati mjesečno.