28. ožujka 2019. potpisan je Ugovor o darovanju prostora stare škole u Novoj Jošavi udruzi Jaglac Orahovica. Nekretnina se sastoji od 672 m2 i procijenjena je na iznos od 147.441,85 kn od strane sudskog vještaka. Udruga Jaglac zahvaljuje darovatelju, osnovnoj školi Ivane Brlić-Mažuranić i Županijskoj skupštini koja je dala suglasnost na Odluku Školskog odbora.

22. ožujka 2019. Udruga Jaglac dobila je Rješenje Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku Republike Hrvatske za prostor stare škole u Novoj Jošavi – Izdvojenu jedinica za pružanje socijalne usluge poludnevnog boravka za 25 odraslih osoba s invaliditetom.

27. ožujka 2019. Udruzi Jaglac izdano je Uvjerenje o upisu u Evidenciju pravnih osoba i obrtnika koji pružaju socijalne usluge, pod evidencijskim brojem: 00259.

Navedena Rješenja i Uvjerenje dostupna su u Temeljnim dokumentima.