U prostoru Udruge Jaglac obilježen je 12. Tjedan psihologije (18. do 23. veljače) u VPŽ provedbom radionice „U čemu sam dobar -moje jake strane“ koju je održala dugogodišnja volonterka Iva Matek – mag. psihologije. Cilj radionice bio je jačanje samopouzdanja i pozitivne slike o sebi, prepoznavanje dobrih osobina, prihvaćanje sebe i drugih.

Radionice sa stručnim suradnicama, volonterkama održavaju se u okviru 3. godišnjeg programa “Jaglac” – moj drugi dom kao podrška u osobnom razvoju i razvoju socijalnih vještina u cilju jačanja samopoštovanja, emocionalnih i socijalnih vještina. Volonterke su izradile i okvirni plan za 3. godine koji glavni naglasak stavlja na razvoj i  jačanje pozitivne slike o sebi, a planira se provesti kroz 36 tematskih radionica kojima će se doprinijeti razvoju pozitivne slike o sebi što je jedan od najvažnijih temelja za skladan psihosocijalni razvoj osobe. Osim toga, razvijati će se i osnaživati socijalne kompetencije koje doprinose zdravom razvoju, izgradnji kvalitetnih odnosa s drugim ljudima i samim sobom. Uz dvije psihologinje Ive Matek i Anje Radaković, program provodi i Tamara Nikšić, eduk. rehab. Zbog porodiljinog dopusta 2 volonterke do sada je održano 13 radionica od 24 planirane u 2 godine. Zahvaljujemo našim volonterkama na predanom radu i podršci koju pružaju našim korisnici

ma.