17. listopada 2019. u okviru trogodišnjeg programa „Jaglac“ – moj drugi dom, održana je druga radionica zdrave prehrane koju je održala dr. Marijana Peček-Vidaković uz asistenciju med.sestre Dajane Maligec. Kroz par zdravih namirnica (zobene pahuljice,chia sjemenke,integralni kruh, jaja, maslac od kikirikija i dr.) degustirali smo zdraviji način doručka i večere. Saznali na koji način nam određena namirnica potiče probavu, hrani tijelo, drži sitima i zdravijima. Naravno za kraj smo kušali određene namirnice.

– Cilj je na ovoj radionici prikazati kako možemo namirnice, koje svi inače koristimo u prehrani, a nisu baš najbolji odabir, promijeniti i zamijeniti onim zdravijima. U našoj prehrani inače je problem što jedemo puno masne, slatke i one brze hrane umjesto da puno više jedemo voća i povrća te integralne žitarice. Nezdrava hrana donosi puno zdravstvenih problema, od prekomjerne težine, kod starijih ljudi povišenje šećera u krvi, zatim problemi s masnoćom ili tlakom. Zato je cilj ovom radionicom, koje je započela ciljano u Jaglacu jer je ovdje riječ o iznimno aktivnoj udruzi koje je odličan pronositelj zdrave prehrane, potaći društvenu zajednicu da sadašnju prehranu poboljšamo kako bi se osjećali bolje, bolje izgledali, ali prije svega živjeli zdravije – rekla je dr. Peček-Vidaković te naglasila kako će se ovakve radionice uskoro nastaviti u jaglacu i drugim udrugama.

Povećaj font
Kontrast