Udruga Jaglac provodi projekt Učim, radim, pomažem, financiran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa Zaželi – program zapošljavanja žena. Kroz projekt je zaposleno 6 žena za pomoć u kući za 33 krajnja korisnika (osobe s invaliditetom, starije osobe i druge osobe u nepovoljnom položaju).
Projekt je u 10. mjesecu provedbe, a kao jedna od aktivnosti predviđeno je osposobljavanje zaposlenica kroz program po vlastitom izboru, radi povećanja znanja i vještina potrebnih na tržištu rada u cilju povećanja njihove zapošljivosti. Dana 22.02.2019. godine 5 zaposlenica uspješno je završilo program za operatera na PC računalu koji je provelo Pučko otvoreno učilište Slatina. Dana 05.03.2019. godine u prostoru Udruge Jaglac uručena su im uvjerenja. Šesta zaposlenica pohađa autoškolu i u završnoj je fazi polaganja vozačkog ispita.