Jedan od strateških ciljeva udruge Jaglac je pružanje socijalnih usluga u zajednici  te dobivanje licence za pružanje usluge poludnevnog boravka za osobe s intelektualnim teškoćama, koja će se zatražiti od MDOMSP pri kraju provedbe 3. godišnjeg programa “Jaglac” moj drugi dom. Udruga Jaglac provodi inovativne socijalne usluge u zajednici za osobe s intelektualnim teškoćama i osobe s invaliditetom na ruralnom području grada Orahovice i susjedinih općina: Crnac, Čačinci i Zdenci provedbom 3. godišnjeg programa „Jaglac“ – moj drugi dom (za 30 korisnika) i projektne usluge: osobna asistencija za 13 korisnika (kroz projekt “Moj asistent II”, a kroz novi projekt “Moj asistent III” za 21 korisnika) i pomoć u kući za osobe s invaliditetom i starije osobe kroz projekt “Učim, radim, pomažem”.

Održana prva sjednica Savjeta za socijalnu skrb VPŽ i Radne grupe za izradu Plana socijalnih usluga