18.listopada 2023. g. održan je zajednički sastanak roditelja i članova obitelji korisnika socijalnih usluga poludnevnog boravka i osobne asistencije. Đurđa Šimatović, predsjednica udruge Jaglac upoznala je prisutne s načinom podnošenja zahtjeva za uslugu poludnevnog boravka za koji je 7. rujna 2023. g. Udruga sklopila Ugovor s MROSP za 25 korisnika – osoba s invaliditetom i za uslugu osobne asistencije. Robert Terfaloga, voditelj i koordinator projekta Moj asistent u prijelaznom razdoblju, informirao je prisutne o Zakonu o osobnoj asistenciji i odgovarao na postavljena pitanja. 

Nakon općih informacija prisutni su se podijelili u dvije skupine za svaku socijalnu uslugu i uz pomoć djelatnika ispunili Zahtjeve za ostvarivanje prava na socijalne usluge za odrasle osobe Hrvatskog zavoda za socijalnu skrb.