U četvrtak, 31. listopada 2019.g. novu kuću Udruge Jaglac po prvi puta zajedno su posjetila oba donatora: Tomislav Zelić i Daniel Smiljanić u pratnji svojih obitelji. Jaglaci su donatore dočekali u radnoj atmosferi kako bi im omogućili barem mali uvid u pravu namjenu kuće i njezino značenje u životu osoba s invaliditetom. Održane su tri radionice i to: krojačka, drvna i kreativna u koju su se uključili i roditelji, volonteri, a i gosti. Ove radionice se provode svakog četvrtka i petka u sklopu 3. godišnjeg programa „Jaglac“ – moj drugi dom.

Gosp.Tomislav Zelić je rekao novinarma: “Kada se sjetim prvog razgovora mene i kuma, kada smo pričali kako smo, hvala Bogu nas dva dobro, imamo zdravu djecu i financijski smo stabilni pa imamo mogućnost pomoći nekome kome to uistinu i treba. Tako smo došli do Jaglaca i doslovno u jednoj minuti odlučili da ćemo kupiti kuću ovoj humanoj Udruzi. Danas sam presretan i srce mi je puno kada sve ovo vidim, točno su mi suze krenule kada vidim koliko su oni sretni i sada zapravo vidim što smo to mi učinili, a cilj nam je samo činiti dobro. Kum Daniel i ja i dalje ćemo biti na usluzi ovoj Udruzi, a već smo dogovorili kako ćemo uključiti i naše prijatelje u sve to, a naravno pomagat ćemo i drugima, jer najljepše je činiti dobro.“

Gosp. Daniel Smiljanić je izjavio: „Udrugu Jaglac i njihov rad poznajem već gotovo 10 godina i uvijek im pomažem koliko mogu kroz razne akcije, a posebno nogometni humanitarni turnir u Čačincima. Iako sam bio na otvorenju kuće, doći danas ovdje i vidjeti ih na dijelu, u njihovim radionicama i druženju, to je neprocjenjivo i zato mi je srce puno kada vidim da smo ovakvim ljudima donijeli toliku sreću.“

Udruga Jaglac još jednom zahvaljuje donatorima za njihovu nesvakidašnju donaciju velikog srca, i prisjeća se nominacije Pan parketa, čiji direktor je Daniel Smiljanić, za 5. Nagradu Johann Kohlhoffer za filantropa 2017. godine za Slavoniju i Baranju.

Povećaj font
Kontrast