Povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom 3.12.2013. Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Orahovica održala je priredbu u prostoru kino sale Orahovice.
Pozdravni govor održali su predsjednica Udruge Sandra Vratković i predsjednik Društva za pomoć mentalno retardiranim osobama Vukovar Ivica Azenić.
Korisnici poludnevnog boravka kluba Jaglac predstavili su se različitim aktivnostima poput pjevanja, recitiranja i kuglanja.
Prof. rehabilitator Tamara Sadlovski iz Obiteljskog centra Virovitica održala je predavanje na temu ,,Biti član društva ili inkluzija osoba s invaliditetom”, a o strukturnim i kohezijskim fondovima EU predavala je prof.dr.sc. Anka Mašek-Tonković.
Nakon priredbe održan je prigodni domjenak u predvorju kino dvorane uz izložbeno prodajne štandove Udruge.