Održana Završna konferencija projekta “Učim, radim, pomažem”-Faza II

Održana Završna konferencija projekta “Učim, radim, pomažem”-Faza II

Dana 19.01.2022. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je završnu konferenciju projekta Učim, radim, pomažem – faza II u sklopu programa „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza II“. Projekt je sufinancirala Europska unija iz...

Početak adaptacije prostora za krojačku radionicu

Početak adaptacije prostora za krojačku radionicu

Početkom siječnja udruga Jaglac započela je s adaptacijom prostora za krojačku radionicu u okviru projekta „Društveno poduzetništvo udruge Jaglac“. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Ukupna vrijednost projekta je 1.025.104,66 kn....

Udruzi Jaglac odobrena je trogodišnja institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini u 2019.g. koju financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva u iznosu od 249.130,00 HRK. na godišnjoj...

Adventne aktivnosti udruge “Jaglac”

Adventne aktivnosti udruge “Jaglac”

Prosinac je vrijeme Adventa i mnogobrojnih aktivnosti za Jaglace: 6. prosinca posjetio nas je Sveti Nikola s predstavnicima Grada Orahovice i Turističke zajednice grada Orahovice sudjelovali smo 3 vikenda na  Adventu u Orahovici gdje smo izložili naše radove, a naše...

Jaglaci izložili svoje radove na Adventu u Orahovici i Čačincima

Jaglaci izložili svoje radove na Adventu u Orahovici i Čačincima

Prosinac je vrijeme Adventa i događanja u kojima sudjeluju korisnici, djelatnici i volonteri. Ove smo godine izložili svoje radove čak tri vikenda u Orahovici i sudjelovali na Božićnom sajmu u Čačincima. Zahvaljujemo organizatorima: Turističkoj zajednici i Gradu...

Održana izvanredna Skupština udruge Jaglac

Održana izvanredna Skupština udruge Jaglac

07. prosinca 2021. godine u višenamjenskoj dvorani Orahovica održana je izvanredna Skupština udruge Jaglac. Na Skupštini je jednoglasno usvojen Financijski i Operativni plan udruge Jaglac za 2022.g. Osim toga donesena je i odluka o visini članarine od 1.1.2022. u...

Posjet Svetog Nikole udruzi “Jaglac”

Posjet Svetog Nikole udruzi “Jaglac”

Udrugu "Jaglac" i ove je godine posjetio sv. Nikola i njegov ovoga puta dobri prijatelj Krampus u pratnji gradonačelnika Saše Ristera i djelatnika Turističke zajednice grada Orahovice. Radost i oduševljenje Jaglaci nisu uopće skrivali, kao i uvijek, pa im se zato...

Održan redovni sastanak osobnih asistenata

Održan redovni sastanak osobnih asistenata

Dana 02.12.2021. u prostoru udruge “Jaglac” održan je redovan sastanak osobnih asistenata na projektu Moj asistent IV. Projekt je odobren u okviru poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III, u sklopu ESF Operativnog programa...

Održan Okrugli stol u VPŽ u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću

Održan Okrugli stol u VPŽ u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću

3. prosinca 2021. godine u Velikoj vijećnici Virovitičko podravske županije održan je Okrugli stol na temu „Mapiranje socijalnih usluga u Slavonskoj regiji“ u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću. Svrha okruglog stola je doprinijeti suradnji i komunikaciji na...

Održane druge radionice stručne podrške članovima Operativnog tima

Održane druge radionice stručne podrške članovima Operativnog tima

22.-23.studenog 2021. godine održane su druge po redu radionice stručne podrške članovima Operativnog tima u ulozi “profesionalnih pomagača” u nošenju sa stresom kao prevencija sagorijevanja koje je vodio gosp. Pavle Perković iz  Centra za savjetovanje, edukaciju i...

Započeo novi EU projekt Društveno poduzetništvo udruge “Jaglac”

Započeo novi EU projekt Društveno poduzetništvo udruge “Jaglac”

3. studenog 2021. godine u prostoru Nacionalne Zaklade za razvoj civilnog društva u Zagrebu, Đurđa Šimatović, Predsjednica udruge "Jaglac" potpisala je Ugovor o financiranju projekta Društveno poduzetništvo udruge "Jaglac" u sklopu ESF natječaja „Jačanje poslovanja...

Predsjednica udruge “Jaglac” na Sjednici partnerskog vijeća u VPŽ

Predsjednica udruge “Jaglac” na Sjednici partnerskog vijeća u VPŽ

22.listopada 2021. godine u Velikoj vijećnici Virovitičko-podravske županije, a u organizaciji koordinatora izrade Plana razvoja – Razvojne agencije VIDRA, održana je sjednica Partnerskog vijeća za područje Virovitičko-podravske županije na kojoj je predstavljen...

Izložbeni štand udruge “Jaglac” na “Kestenijadi”

Izložbeni štand udruge “Jaglac” na “Kestenijadi”

23. listopada 2021. godine Jaglaci su izložili svoje radove na štandu u okviru javne manifestacije 13. Dani kestena i mladog vina u organizaciji Grada Orahovice i Turističke zajednice Grada Orahovice. Udruga "Jaglac" u okviru 3. godišnjeg programa "Jaglac"- moj drugi...

Pet inkluzivnih volontera sudjelovalo u pripremama za “Kestenijadu”

Pet inkluzivnih volontera sudjelovalo u pripremama za “Kestenijadu”

21.listopada 2021. predstavnici udruge Jaglac sudjelovali su inkluzivnoj volonterskoj akciji pripreme za “Kestenijadu” u Centru za posjetitelje. U rezanju kestena sudjelovali su djelatnici poduzeća Papuk i Ružica Grad, predstavnici Grada Orahovica, Turističke...

Izlet u Đakovo

Izlet u Đakovo

U utorak, 28.9.2021. godine u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!, tri ciljane skupine navedenog projekta, sudjelovale su na jednodnevnom izletu u Đakovo. U sklopu putovanja sudionici su posjetili Udrugu za pomoć osobama s teškoćama u razvoju “Neven” Đakovo gdje ih...

Hrvatska volontira – Jaglac prijavio dvije aktivnosti

Hrvatska volontira – Jaglac prijavio dvije aktivnosti

2021. godina je u znaku obilježavanja desete obljetnice Europske godine volontiranja, povodom koje se naglašava nekoliko ključnih značajki modernog razumijevanja koncepta volonterstva u Europi, a to su osnaživanje, zahvalnost, inkluzivni angažman te međusektorska...

Poziv građanima na edukaciju volontera

Poziv građanima na edukaciju volontera

24.rujna 2021. godine od 9-12 h održati će se edukacija "Biti volonter" na lokaciji Kralja Zvonimira 181, Orahovica. Edukaciju će provesti predstavnici Lokalnog volonterskog centra "Zvono" Belišće, a namijenjena je svim zainteresiranim građanima i novim volonterima...

Martina, Ivana i Davor na Gastro natjecanju “Amorova žlica”

Martina, Ivana i Davor na Gastro natjecanju “Amorova žlica”

Udruga  "Jaglac"  prijavila je 3 kandidata za 3 kategorije: kuhanje, posluživanje pred gostom i barmen hladnih napitaka-koktela za Gastro natjecanja "Amorova žlica" koje je održano u nedjelju 12. rujna 2021. godine u Vinkovcima. Martina, Ivana i Davor pripremali su se...

Sastanak volontera udruge “Jaglac”

Sastanak volontera udruge “Jaglac”

31. kolovoza 2021. održan je sastanak volontera udruge "Jaglac" na kojem je Lidija Stojković, koordinatorica programskih aktivnosti udruge "Jaglac", upoznala nove i postojeće volontere s radom udruge i ažuriranim  volonterskim programom. Ujedno je najavila nadolazeće...

U tijeku provedba projekta „Učim, radim, pomažem – faza II“

U tijeku provedba projekta „Učim, radim, pomažem – faza II“

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica provodi projekt Učim, radim, pomažem – faza II, koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa Zaželi – program zapošljavanja žena – faza II. Vrijednost projekta je...

Sastanak s predstavnicima udruge Fraternite Catalogne iz Francuske

Sastanak s predstavnicima udruge Fraternite Catalogne iz Francuske

21. srpnja 2021. godine u udruzi Jaglac održan je sastanak s gospodinom i gospođom Perković - predstavnicima udruge Fraternite Catalogne iz Francuske i gospodinom Željkom Kiš iz Gradskog crvenog križa Orahovica, u cilju razvoja daljnje suradnje u korist osoba s...

Udruga “Jaglac”, jedna od pet nagrađenih udruga za DOVU

Udruga “Jaglac”, jedna od pet nagrađenih udruga za DOVU

Ured za udruge Vlade RH nagradio je pet udruga s godišnjom pretplatom na časopis Udruga.hr temeljem dostavljenih izvještaja o provedenim aktivnostima Dana otvorenih vrata udruga (DOVU) 2021. između kojih je i Udruga "Jaglac" Orahovica. Na ovogodišnjem DOVU...

Održan redovan sastanak osobnih asistenata

Održan redovan sastanak osobnih asistenata

Dana 12.07.2021. u prostoru udruge "Jaglac" održan je redovan sastanak osobnih asistenata na projektu Moj asistent IV. Projekt je odobren u okviru poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III, u sklopu ESF Operativnog programa...

Pružanje socijalne usluge poludnevnog boravka se nastavlja

Pružanje socijalne usluge poludnevnog boravka se nastavlja

Udruga "Jaglac" nastavlja s provedbom aktivnosti 2. godine izvaninstitucijske socijalne usluge poludnevnog boravka u skladu s preporukama nadležnih tijela u cilju sprečavanja pandemije COVID -19. Program financira Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i...

Volonteri su nam i dalje neophodni

Volonteri su nam i dalje neophodni

Zahvaljujući Institucionalnoj podršci Nacionalne zaklade za razvoj i stabilizaciju civilnog društva udruga Jaglac razvija četiri temeljna programa između kojih je i Program razvoja volonterstva, demokratizacije i razvoja zajednice kojim se želi pridonijeti stvaranju...

Održan humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“

Održan humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“

U nedjelju, 27. lipnja 2021. godine u ŠRC „Rupa“ u Čačincima u organizaciji Općine Čačinci i Turističke zajednice Općine Čačinci održan je humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“ na kojem je prikupljeno više od 12.000,00 kuna. Navedeni iznos doniran je...

Studijsko putovanje operativnog tima u Šibenik

Studijsko putovanje operativnog tima u Šibenik

14.-18. lipnja 2021.  osam članova Operativnog tima udruge “Jaglac” sudjelovalo je na studijskom putovanju koje je financirano od strane Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva. Cilj ovoga studijskog putovanja bio je upoznavanje s primjerima dobre prakse na...

Humanitarni malonogometni turnir za Jaglace

Humanitarni malonogometni turnir za Jaglace

Općina Čačinci i Turistička zajednica Općine Čačinci organiziraju humanitarni malonogometni turnir “Čačinci za Jaglace” koji će održati 25.lipnja 2021. godine u 17:00 sati u ŠRC „RUPA“ Čačinci. Osim turnira organizira se i zabavni program za sve posjetitelje uz Bumper...

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na likovnoj koloniji

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na likovnoj koloniji

Od 10. do 12. lipnja 2021. u sklopu projekta „Kreativ-ni zajedno II“  održana je likovna kolonija u Centru za edukaciju gradskog društva Crvenog križa Osijek u Orahovici u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama na kojoj su sudjelovala 4...

Otvorena vrata Udruge „Jaglac“

Otvorena vrata Udruge „Jaglac“

Jučer, 10. lipnja 2021. godine od 14:00 do 17:00 h u sklopu obilježavanja manifestacije Dani otvorenih vrata udruga, Udruga „Jaglac“ otvorila je svoja vrata za sve posjetitelje s ciljem upoznavanja građana s radom, djelovanjem i projektima koje udruga provodi. Udruga...

Započela provedba projekta „Opremi se i s treningom kreni!“

Započela provedba projekta „Opremi se i s treningom kreni!“

Projekt „Opremi se i s treningom kreni!“ obuhvaća nabavu opreme za provedbu  rekreativnog funkcionalnog treninga koji će se provoditi 3 x tjedno u trajanju od 8 mjeseci kao vid nadopune grupnim sportskim aktivnostima u okviru poludnevnog boravka koje se provode 1-2 x...

Završetak projekta Moj asistent III

Završetak projekta Moj asistent III

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica od 2015. godine provodi uslugu osobne asistencije za osobe s invaliditetom kada je uslugu primalo 6 korisnika zapošljavanjem 6 osobnih asistenata kroz projekt Moj asistent dok je projektom Moj asistent II...

Povećaj font
Kontrast