Najava okruglog stola na temu „Pružanje usluge osobne asistencije“

Najava okruglog stola na temu „Pružanje usluge osobne asistencije“

Okrugli stol održat će se u Orahovici, 6. srpnja 2022. godine u 9:30 sati u Centru za posjetitelje (stara ložiona), Antuna Mihanovića 14, Orahovica Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ kao nositelj projekta "Moj asistent IV" organizira Okrugli stol na temu...

Otvorena vrata udruge “Jaglac”

Otvorena vrata udruge “Jaglac”

Udruga “Jaglac” i ove godine  se uključila u javnu manifestaciju Dani otvorenih vrata udruga koja se održala od 2. do 4. lipnja 2022. s ciljem informiranja javnosti o radu udruga u lokalnoj i široj zajednici.    2. lipnja 2022. 9,30-11,30 h Udruga...

Jaglaci posjetili Vretence u Slatini

Jaglaci posjetili Vretence u Slatini

  26.svibnja 2022. godine korisnici trogodišnjeg programa "Jaglac" - moj drugi dom posjetili su udrugu Vretenac koja je dobila novi prostor u Posjetiteljsko- interpretacijskom centru "EPIcentar Sequoia Slatina" Zahvaljujemo udruzi Vretenac koja je bila odličan...

Jaglaci posjetili Dentalni centar u Orahovici

Jaglaci posjetili Dentalni centar u Orahovici

25.svibnja 2022. godine, korisnici poludnevnog boravka u sklopu 3. godišnjeg programa "Jaglac" moj drugi dom posjetili su Dentalni odjel pri novom Centru za dijagnostiku i rehabilitaciju kardiovaskularnih bolesti u Orahovici. Dragi studenti  srdačno su nas...

Uspostavljena platforma za podršku Udrugama

Uspostavljena platforma za podršku Udrugama

Udruga "Jaglac" je jedna od osnivača i članica regionalne Mreže pružatelja socijalnih usluga SOS-NET u 5 slavonskih županija. U ponedjeljak, 23.5.2022.g. održana je hibridna radionica Strateškog planiranja Mreže SOS-NET za naredno razdoblje. Predsjednica Mreže, Mira...

16.svibanj – Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

16.svibanj – Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

Na sjednici Hrvatskog sabora održanoj 31. ožujka 2017. godine jednoglasno je donesena odluka o proglašenju Nacionalnog dana osoba s intelektualnim teškoćama koji će se svake godine obilježavati 16. svibnja. Kao i prije 5 godina i ove, 2022. godine ovaj Dan...

Najava Otvorenih vrata udruge “Jaglac”

Najava Otvorenih vrata udruge “Jaglac”

Udruga "Jaglac" će se i ove godine uključiti u javnu manifestaciju Dani otvorenih vrata udruga. Ove godine, Dani otvorenih vrata udruga održat će se od 2. do 4. lipnja 2022. s ciljem informiranja javnosti o radu udruga u lokalnoj i široj zajednici. To je...

Hrvatska volontira: “Prikupimo sadnice pa zajedno u gredice!”

Hrvatska volontira: “Prikupimo sadnice pa zajedno u gredice!”

Do sada su provedene dvije inkluzivne volonterske akcije radova u vrtu udruge "Jaglac" na dvije lokacije i to 29.4. i 10. 5. 2022. godine. Zajedničkim snagama  odradili smo pripremu tla i sadnju krumpira i ranog povrća, a potom sadnju: rajčice, paprike, bundeva i...

Održana edukacija za osobne asistente u sklopu projekta Moj asistent IV

Održana edukacija za osobne asistente u sklopu projekta Moj asistent IV

Dana 02.05.2022. u prostoru udruge „Jaglac“ Orahovica održana je u sklopu projekta Moj asistent IV, koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, druga edukacija za osobne asistente na temu „U zajednici utemeljena rehabilitacija“, s ciljem pomoći...

Održan 1.sastanak Upravnog odbora Udruge u novom mandatu

Održan 1.sastanak Upravnog odbora Udruge u novom mandatu

Dana 26.04.2022. održan je sastanak Upravnog odbora Udruge „Jaglac“ Orahovica. Predsjednica gđa. Đurđa Šimatović pozdravila je novoizabrane članove i obavijestila ih o radu Udruge, projektima u tijeku i projektima koji završavaju, projektima koje se planira prijaviti,...

Konferencija povodom 20.godišnjice rada Udruge

Konferencija povodom 20.godišnjice rada Udruge

  Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ povodom obilježavanja 20. godišnjice rada Udruge organizira Konferenciju  u cilju senzibilizacije šire javnosti i umrežavanja ključnih dionika za pružanje kvalitetne podrške osobama s invaliditetom u...

Sretan i blagoslovljen Uskrs!

Sretan i blagoslovljen Uskrs!

Udruga Jaglac želi sretan i blagoslovljen Uskrs svim našim korisnicima, članovima obitelji, volonterima, djelatnicima, donatorima, partnerima, suradnicima i svim građanima koji nas prate i podržavaju.

Provedba završnih aktivnosti na projektu ”Nauči me i uspjet ću”

Provedba završnih aktivnosti na projektu ”Nauči me i uspjet ću”

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Jaglac Orahovica pri kraju je provedbe projekta ”Nauči me i uspjet ću!” prijavljen u okviru poziva Širenje mreže socijalnih usluga u zajednici – faza I, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. Projekt je...

Nastavak  uspješne suradnje s Općinom Čačinci

Nastavak uspješne suradnje s Općinom Čačinci

7. travnja 2022.g. Đurđa Šimatović, Predsjednica udruge Jaglac potpisala je Ugovor za financiranje projekta prijavljenog na Natječaj za prijavu projekata i institucionalnu podršku udrugama za 2022. godinu iz proračuna Općine Čačinci, temeljem kojeg su odobrena...

Održana radionica s djelatnicama CZSS Slatina, Podružnica Orahovica

Održana radionica s djelatnicama CZSS Slatina, Podružnica Orahovica

U sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!, koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, u prostoru Udruge „Jaglac“ održana je dana 31.3.2022. radionica za roditelje i druge članove obitelji osoba s invaliditetom sa socijalnim radnicama i pravnicom...

Održana redovna izborno-izvještajna skupština udruge “Jaglac”

Održana redovna izborno-izvještajna skupština udruge “Jaglac”

Dana 21.03.2022. Udruga Jaglac održala je u višenamjenskoj dvorani u Orahovici redovnu izborno- izvještajnu skupštinu. Vodstvo udruge podnijelo izvješće o radu udruge te financijsko izvješće za 2021. godinu, koja je skupština usvojila. Skupština je ujedno izvršila...

Udruga “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

Udruga “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

  11.-13. svibnja 2022. održan je kamp „Kvalitetna edukacija udruga – put u nove izazove III“ u Tuheljskim Toplicama u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama na kojem su sudjelovala tri predstavnika udruge Jaglac Orahovica: Đurđa...

Rad krojačke radionice u novom prostoru

Rad krojačke radionice u novom prostoru

Krajem veljače završili smo s adaptacijom prostora za krojačku radionicu u okviru projekta „Društveno poduzetništvo udruge Jaglac“. Nabavljena je oprema te su naše krojačice oduševljene novim radnim prostorom te im je to dodatna motivacija za izradu novih proizvoda...

Održan redovan sastanak s osobnim asistentima

Održan redovan sastanak s osobnim asistentima

U petak, 18.02.2021. godine održan je redovan sastanak s osobnim asistentima u sklopu projekta Moj asistent IV. Sve projektne aktivnosti provode se prema planu, a projektom je  obuhvaćeno 26 korisnika usluge osobne asistencije te je ukupno zaposleno 28 osobnih...

Radionice psihološke podrške u sklopu 15.Tjedna psihologije u VPŽ

Radionice psihološke podrške u sklopu 15.Tjedna psihologije u VPŽ

Udruga "Jaglac" će u sklopu Tjedna psihologije u VPŽ provesti dvije radionice stručne psihološke podrške korisnicima dnevnog programa "Škole neovisnog življenja" u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću. Radionice će voditi Jasna Plantak, prof. psiholog. Projektom je...

Predstavnica udruge “Jaglac” na Okruglom stolu u Belišću

Predstavnica udruge “Jaglac” na Okruglom stolu u Belišću

  25.siječanja 2022. godine u Belišću  održan je okrugli stol u organizaciji Inkluzivne kuće Zvono na temu "Uključivanje osoba s intelektualnim teškoćama u aktivnosti lokalne zajednice i briga za njihovo mentalno zdravlje". Okrugli stol bio je namijenjen...

Održana Završna konferencija projekta “Učim, radim, pomažem”-Faza II

Održana Završna konferencija projekta “Učim, radim, pomažem”-Faza II

Dana 19.01.2022. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je završnu konferenciju projekta Učim, radim, pomažem – faza II u sklopu programa „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza II“. Projekt je sufinancirala Europska unija iz...

Početak adaptacije prostora za krojačku radionicu

Početak adaptacije prostora za krojačku radionicu

Početkom siječnja udruga Jaglac započela je s adaptacijom prostora za krojačku radionicu u okviru projekta „Društveno poduzetništvo udruge Jaglac“. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Ukupna vrijednost projekta je 1.025.104,66 kn....

Udruzi Jaglac odobrena je trogodišnja institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini u 2019.g. koju financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva u iznosu od 249.130,00 HRK. na godišnjoj...

Adventne aktivnosti udruge “Jaglac”

Adventne aktivnosti udruge “Jaglac”

Prosinac je vrijeme Adventa i mnogobrojnih aktivnosti za Jaglace: 6. prosinca posjetio nas je Sveti Nikola s predstavnicima Grada Orahovice i Turističke zajednice grada Orahovice sudjelovali smo 3 vikenda na  Adventu u Orahovici gdje smo izložili naše radove, a naše...

Jaglaci izložili svoje radove na Adventu u Orahovici i Čačincima

Jaglaci izložili svoje radove na Adventu u Orahovici i Čačincima

Prosinac je vrijeme Adventa i događanja u kojima sudjeluju korisnici, djelatnici i volonteri. Ove smo godine izložili svoje radove čak tri vikenda u Orahovici i sudjelovali na Božićnom sajmu u Čačincima. Zahvaljujemo organizatorima: Turističkoj zajednici i Gradu...

Održana izvanredna Skupština udruge Jaglac

Održana izvanredna Skupština udruge Jaglac

07. prosinca 2021. godine u višenamjenskoj dvorani Orahovica održana je izvanredna Skupština udruge Jaglac. Na Skupštini je jednoglasno usvojen Financijski i Operativni plan udruge Jaglac za 2022.g. Osim toga donesena je i odluka o visini članarine od 1.1.2022. u...

Posjet Svetog Nikole udruzi “Jaglac”

Posjet Svetog Nikole udruzi “Jaglac”

Udrugu "Jaglac" i ove je godine posjetio sv. Nikola i njegov ovoga puta dobri prijatelj Krampus u pratnji gradonačelnika Saše Ristera i djelatnika Turističke zajednice grada Orahovice. Radost i oduševljenje Jaglaci nisu uopće skrivali, kao i uvijek, pa im se zato...

Održan redovni sastanak osobnih asistenata

Održan redovni sastanak osobnih asistenata

Dana 02.12.2021. u prostoru udruge “Jaglac” održan je redovan sastanak osobnih asistenata na projektu Moj asistent IV. Projekt je odobren u okviru poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III, u sklopu ESF Operativnog programa...

Održan Okrugli stol u VPŽ u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću

Održan Okrugli stol u VPŽ u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću

3. prosinca 2021. godine u Velikoj vijećnici Virovitičko podravske županije održan je Okrugli stol na temu „Mapiranje socijalnih usluga u Slavonskoj regiji“ u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću. Svrha okruglog stola je doprinijeti suradnji i komunikaciji na...

Održane druge radionice stručne podrške članovima Operativnog tima

Održane druge radionice stručne podrške članovima Operativnog tima

22.-23.studenog 2021. godine održane su druge po redu radionice stručne podrške članovima Operativnog tima u ulozi “profesionalnih pomagača” u nošenju sa stresom kao prevencija sagorijevanja koje je vodio gosp. Pavle Perković iz  Centra za savjetovanje, edukaciju i...

Započeo novi EU projekt Društveno poduzetništvo udruge “Jaglac”

Započeo novi EU projekt Društveno poduzetništvo udruge “Jaglac”

3. studenog 2021. godine u prostoru Nacionalne Zaklade za razvoj civilnog društva u Zagrebu, Đurđa Šimatović, Predsjednica udruge "Jaglac" potpisala je Ugovor o financiranju projekta Društveno poduzetništvo udruge "Jaglac" u sklopu ESF natječaja „Jačanje poslovanja...

Predsjednica udruge “Jaglac” na Sjednici partnerskog vijeća u VPŽ

Predsjednica udruge “Jaglac” na Sjednici partnerskog vijeća u VPŽ

22.listopada 2021. godine u Velikoj vijećnici Virovitičko-podravske županije, a u organizaciji koordinatora izrade Plana razvoja – Razvojne agencije VIDRA, održana je sjednica Partnerskog vijeća za područje Virovitičko-podravske županije na kojoj je predstavljen...

Izložbeni štand udruge “Jaglac” na “Kestenijadi”

Izložbeni štand udruge “Jaglac” na “Kestenijadi”

23. listopada 2021. godine Jaglaci su izložili svoje radove na štandu u okviru javne manifestacije 13. Dani kestena i mladog vina u organizaciji Grada Orahovice i Turističke zajednice Grada Orahovice. Udruga "Jaglac" u okviru 3. godišnjeg programa "Jaglac"- moj drugi...

Pet inkluzivnih volontera sudjelovalo u pripremama za “Kestenijadu”

Pet inkluzivnih volontera sudjelovalo u pripremama za “Kestenijadu”

21.listopada 2021. predstavnici udruge Jaglac sudjelovali su inkluzivnoj volonterskoj akciji pripreme za “Kestenijadu” u Centru za posjetitelje. U rezanju kestena sudjelovali su djelatnici poduzeća Papuk i Ružica Grad, predstavnici Grada Orahovica, Turističke...

Izlet u Đakovo

Izlet u Đakovo

U utorak, 28.9.2021. godine u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!, tri ciljane skupine navedenog projekta, sudjelovale su na jednodnevnom izletu u Đakovo. U sklopu putovanja sudionici su posjetili Udrugu za pomoć osobama s teškoćama u razvoju “Neven” Đakovo gdje ih...