Predstavnici udruge “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

Predstavnici udruge “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

6.-18. siječnja 2023. održan je kampu u Tuheljskim Toplicama koji je organizirao Hrvatski savez udruga osoba s intelektualnim teškoćama u sklopu provedbe treće godine trogodišnjeg programa Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike na temu:...

Klaundoktori u Jaglacu

Klaundoktori u Jaglacu

19. siječnja 2023. održane su dvije interaktivne predstave „Karavan orkestar“ u izvedbi klaunovadoktora Udruge „Crveni nosevi“ za dvije skupine korisnike poludnevnog boravka udruge „Jaglac“ Orahovica u prostoru EPC Betanija Orahovica. Interaktivna glazbena predstava...

Posjet učenika OŠ A. G. Matoša iz Čačinaca Jaglacu

Posjet učenika OŠ A. G. Matoša iz Čačinaca Jaglacu

17. siječnja 2023. godine Učenici polaznici skupine izvannastavne aktivnosti "Rukotvorci" koju vodi učiteljica Marija Čunko Fridl,  u sklopu projekta "Na putu dobrote" kojeg provode, posjetili su udrugu „Jaglac“ u Orahovici. U sklopu projekta „Na putu...

Održan 9.malonogometni turnir za Jaglace u Čačincima

Održan 9.malonogometni turnir za Jaglace u Čačincima

6.siječnja 2023.g. u organizaciji Općine i Turističke zajednice Čačinci te pod generalnim pokroviteljstvom tvrtke Pan Parket, u sportskoj dvorani Osnovne škole Antuna Gustava Matoša odigran je 9. humanitarni malonogometni turnir za pomoć Udruzi osoba s intelektualnim...

Istek Institucionalne podrške Nacionalne zaklade udruzi “Jaglac”

Istek Institucionalne podrške Nacionalne zaklade udruzi “Jaglac”

Udruzi Jaglac odobrena je trogodišnja institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini u 2019.g. koju financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva u iznosu od 249.130,00 HRK na godišnjoj razini...

Potpisan Ugovor za projekt “Učim, radim, pomažem”- faza III

Potpisan Ugovor za projekt “Učim, radim, pomažem”- faza III

Dana 20.12.2022. godine predsjednica Udruge osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica gđa. Đurđa Šimatović potpisala je ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt Učim, radim, pomažem – faza III, koji Udruga „Jaglac“ Orahovica provodi u sklopu...

Učenici osnovne škole posjetili Jaglace

Učenici osnovne škole posjetili Jaglace

20.prosinca 2022. Udrugu su posjetili učenici 4.b razreda Osnovne škole Ivane Brlić Mažuranić Orahovica pod vodstvom učiteljice Silvane Lešić u sklopu razrednog projekta “Na putu dobrote”.  -Cilj ovog posjeta bio je osvijestiti učenike što znači međusobno...

Radovi iz krojačke radionice na Adventnim štandovima

Radovi iz krojačke radionice na Adventnim štandovima

Prosinac je vrijeme Adventa u kojem krojačka radionica Društvenog poduzetništva udruge "Jaglac" izlaže svoje radove. Zahvaljujemo organizatorima Adventa u Orahovici i Čačincima kao i svim građanima koji su narudžbom i kupovinom proizvoda podržali ovu društveno...

Volonteri volontirali i na obilježavanju Međunarodnog dana volontera

Volonteri volontirali i na obilježavanju Međunarodnog dana volontera

Volonteri i djelatnici udruge "Jaglac" zajedno su organizirali svečano obilježavanje dva značajna datuma: Međunarodni dan osoba s invaliditetom i Međunarodni dan volontera 6. prosinca 2022. godine u višenamjenskoj dvorani u Orahovici kojem je nazočilo ok o150...

Predstavnik Udruge na regionalnoj radionici u Osijeku

Predstavnik Udruge na regionalnoj radionici u Osijeku

6.12.2022. održana je regionalna radionica u Osijeku na saziv Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike namijenjena regionalnoj i lokalnoj samoupravi, razvojnim agencijama te predstavnicima tijela i organizacija koja u svojoj nadležnosti...

Svečano obilježavanje Međunarodnog dana OSI i dana volontera

Svečano obilježavanje Međunarodnog dana OSI i dana volontera

6. prosinca 2022. g. u 17 h održati će se svečano obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom i dana volontera u višenamjenskoj dvorani, Kralja Zvonimira 28 u Orahovici.  Program: 17:00 -17:15 - Pozdrav Predsjednice udruge i uzvanika 17:15 -17:35 -...

Održana radionica za članove Operativnog tima i Upravnog odbora

Održana radionica za članove Operativnog tima i Upravnog odbora

28.studenog 2022. održana je radionica na temu "Fokus na rješenje i donošenje odluka" za članove operativnog tima i upravnog odbora udruge "Jaglac" koju je vodila vodila mr.sc. Darija Krstić, Obrt Spera Osijek. Ovo je jedna od radionica koju financira Nacionalna...

Održana radionica Uvod u menadžment volontera

Održana radionica Uvod u menadžment volontera

11. studenog 2022.  održana je radionica “Uvod u menadžment volontera”, koju je proveo Lokalni volonterski centar “Zvono” iz Belišća u sklopu projekta “Zvono Inclusive”. Radionicu je vodila je Tena Anić, voditeljica LVC-a. Radionica je bila namijenjena...

Održana Skupština udruge “Jaglac”

Održana Skupština udruge “Jaglac”

Dana 07.11.2022. godine u prostoru višenamjenske dvorane u Orahovici održana je skupština Udruge osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica. Predsjednica udruge, gđa. Đurđa Šimatović sazvala je skupštinu radi usvajanja plana rada i financijskog plana za 2023....

Poziv na radionicu “Uvod u menadžment volontera”

Poziv na radionicu “Uvod u menadžment volontera”

11. studenog 2022. od 10:00 do 12:00 sati održati će se radionica "Uvod u menadžment volontera" u kući Jaglac, Kralja Zvonimira 181, Orahovica. Radionicu će voditi predstavnici Lokalnog volonterskog centra Zvono Belišće.  Cilj radionice: Upoznati sudionike s...

Jaglaci posjetili Gradsku knjižnicu i Radio Orahovicu

Jaglaci posjetili Gradsku knjižnicu i Radio Orahovicu

27.listopada 202. godine korisnici poludnevnog boravka u sklopu svog programa "Jaglac" - moj drugi dom, posjetili su Gradsku knjižnicu i Radio Orahovicu. Zahvaljujemo na toplom prijemu, razgovorima i radionicama. Trogodišnji programa "Jaglac" moj drugi dom, pružanje...

Predstavnik udruge Jaglac sudjelovao na 27. hrvatskom simpoziju OSI

Predstavnik udruge Jaglac sudjelovao na 27. hrvatskom simpoziju OSI

24. i 25. listopada u Hotelu Diplomat u Zagrebu, Robert Terfaloga, tajnik udruge Jaglac, sudjelovao je  na "27. hrvatskom simpoziju osoba s invaliditetom s međunarodnim sudjelovanjem", najvećem godišnjem skupu osoba s invaliditetom u regiji na temu "Konvencija UN...

Nastavak dobre suradnje s jedinicama lokalne samouprave

Nastavak dobre suradnje s jedinicama lokalne samouprave

Udruga "Jaglac" nastavlja dobro započetu suradnju s jedinicama lokalne i regionalne samouprave (u daljnjem tekstu JLS/RS) na području svog djelovanja u Gradu Orahovica, općinama Čačinci, Mikleuš Crnac i Zdenci i s VPŽ te s općinama Feričanci i Đurđenovac te Gradom...

Radionica o zdravoj prehrani i aktivnosti zdravog načina života

Radionica o zdravoj prehrani i aktivnosti zdravog načina života

10. listopada 2022. Marijana Peček Vidaković, dr. med., specijalist obiteljske medicine i sveučilišni specijalist nutricionizma održala je radionicu "Što i kako jesti?" u cilju promocije zdravog načina života koji je važan za sve nas. Naučili smo da je sva hrana...

Održan sastanak osobnih asistenata i obilježen njihov dan

Održan sastanak osobnih asistenata i obilježen njihov dan

Dana 07.10.2022. godine u prostoru Udruge „Jaglac“ Orahovica održan je sastanak osobnih asistenata, koji uslugu osobne asistencije pružaju kroz projekt Moj asistent V. Projekt je financiran temeljem Odluke Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne...

#DanOsobnihAsistenata

#DanOsobnihAsistenata

Udruga "Jaglac" održati će otvoreni sastanak osobnih asistenata 7. listopada 2022.g. u kući "Jaglac", Kralja Zvonimira 181, Orahovica u 13 h u cilju promocije usluge osobne asistencije i samog radnog mjesta osobnog asistenta uoči Dana osobnih asistenata koji se...

Inkluzivna volonterska akcija u vrtu

Inkluzivna volonterska akcija u vrtu

6. rujna 2022. provedena je inkluzivna volonterska akcija u kojoj je sudjelovalo 12 volontera koji su ukupno odradili 36 volonterskih sati na vađenju krumpira. Udruga "Jaglac" već drugu godinu za redom osim svog vrta koristi i vrt na drugoj lokaciji. Udruga "Jaglac"...

Održan sastanak volontera udruge “Jaglac”

Održan sastanak volontera udruge “Jaglac”

1.rujna 2022. godine u prostoru sjedišta udruge "Jaglac" održan je redovni sastanak volontera. Na sastanku se razgovaralo o planovima za naredno razdoblje i organizaciji radionica koje vode stručne volonterke. Nova volonterka je upoznata s osnovama volontiranja i...

Pružanje usluge osobne asistencije se nastavlja

Pružanje usluge osobne asistencije se nastavlja

Udruga "Jaglac" potpisala je Ugovor o izravnoj dodjeli financijskih sredstva s Ministarstvom rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike za provedbu projekta "Moj asistent V" u iznosu od 343.476,25 kn za prijelazno razdoblje od 1. rujna do 31. prosinca...

Volonterke započele s radionicama samoodređenja

Volonterke započele s radionicama samoodređenja

Udruga "Jaglac"  započela je s radionicama samoodređenja, do sada su provedene četiri radionice koje se održavaju jednom mjesečno počevši od travnja 2022. Radionice vode stručne volonterke Tihana Špoljarić (mag.educ.rehab.) i Nikolina Čiš (mag.psihologije) prema...

Održan Okrugli stol u sklopu projekta “Moj asistent IV”

Održan Okrugli stol u sklopu projekta “Moj asistent IV”

Dana 06.07.2022. godine Udruga „Jaglac“ Orahovica održala je u Centru za posjetitelje u Orahovici okrugli stol o pružanju usluge osobne asistencije u sklopu projekta Moj asistent IV, koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. U sklopu okruglog...

Najava okruglog stola na temu „Pružanje usluge osobne asistencije“

Najava okruglog stola na temu „Pružanje usluge osobne asistencije“

Okrugli stol održat će se u Orahovici, 6. srpnja 2022. godine u 9:30 sati u Centru za posjetitelje (stara ložiona), Antuna Mihanovića 14, Orahovica Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ kao nositelj projekta "Moj asistent IV" organizira Okrugli stol na temu...

Otvorena vrata udruge “Jaglac”

Otvorena vrata udruge “Jaglac”

Udruga “Jaglac” i ove godine  se uključila u javnu manifestaciju Dani otvorenih vrata udruga koja se održala od 2. do 4. lipnja 2022. s ciljem informiranja javnosti o radu udruga u lokalnoj i široj zajednici.    2. lipnja 2022. 9,30-11,30 h Udruga...

Jaglaci posjetili Vretence u Slatini

Jaglaci posjetili Vretence u Slatini

  26.svibnja 2022. godine korisnici trogodišnjeg programa "Jaglac" - moj drugi dom posjetili su udrugu Vretenac koja je dobila novi prostor u Posjetiteljsko- interpretacijskom centru "EPIcentar Sequoia Slatina" Zahvaljujemo udruzi Vretenac koja je bila odličan...

Jaglaci posjetili Dentalni centar u Orahovici

Jaglaci posjetili Dentalni centar u Orahovici

25.svibnja 2022. godine, korisnici poludnevnog boravka u sklopu 3. godišnjeg programa "Jaglac" moj drugi dom posjetili su Dentalni odjel pri novom Centru za dijagnostiku i rehabilitaciju kardiovaskularnih bolesti u Orahovici. Dragi studenti  srdačno su nas...

Uspostavljena platforma za podršku Udrugama

Uspostavljena platforma za podršku Udrugama

Udruga "Jaglac" je jedna od osnivača i članica regionalne Mreže pružatelja socijalnih usluga SOS-NET u 5 slavonskih županija. U ponedjeljak, 23.5.2022.g. održana je hibridna radionica Strateškog planiranja Mreže SOS-NET za naredno razdoblje. Predsjednica Mreže, Mira...

16.svibanj – Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

16.svibanj – Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

Na sjednici Hrvatskog sabora održanoj 31. ožujka 2017. godine jednoglasno je donesena odluka o proglašenju Nacionalnog dana osoba s intelektualnim teškoćama koji će se svake godine obilježavati 16. svibnja. Kao i prije 5 godina i ove, 2022. godine ovaj Dan...

Najava Otvorenih vrata udruge “Jaglac”

Najava Otvorenih vrata udruge “Jaglac”

Udruga "Jaglac" će se i ove godine uključiti u javnu manifestaciju Dani otvorenih vrata udruga. Ove godine, Dani otvorenih vrata udruga održat će se od 2. do 4. lipnja 2022. s ciljem informiranja javnosti o radu udruga u lokalnoj i široj zajednici. To je...

Hrvatska volontira: “Prikupimo sadnice pa zajedno u gredice!”

Hrvatska volontira: “Prikupimo sadnice pa zajedno u gredice!”

Do sada su provedene dvije inkluzivne volonterske akcije radova u vrtu udruge "Jaglac" na dvije lokacije i to 29.4. i 10. 5. 2022. godine. Zajedničkim snagama  odradili smo pripremu tla i sadnju krumpira i ranog povrća, a potom sadnju: rajčice, paprike, bundeva i...

Održana edukacija za osobne asistente u sklopu projekta Moj asistent IV

Održana edukacija za osobne asistente u sklopu projekta Moj asistent IV

Dana 02.05.2022. u prostoru udruge „Jaglac“ Orahovica održana je u sklopu projekta Moj asistent IV, koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, druga edukacija za osobne asistente na temu „U zajednici utemeljena rehabilitacija“, s ciljem pomoći...