Volonteri su nam i dalje neophodni

Volonteri su nam i dalje neophodni

Zahvaljujući Institucionalnoj podršci Nacionalne zaklade za razvoj i stabilizaciju civilnog društva udruga Jaglac razvija četiri temeljna programa između kojih je i Program razvoja volonterstva, demokratizacije i razvoja zajednice kojim se želi pridonijeti stvaranju...

Održan humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“

Održan humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“

U nedjelju, 27. lipnja 2021. godine u ŠRC „Rupa“ u Čačincima u organizaciji Općine Čačinci i Turističke zajednice Općine Čačinci održan je humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“ na kojem je prikupljeno više od 12.000,00 kuna. Navedeni iznos doniran je...

Studijsko putovanje operativnog tima u Šibenik

Studijsko putovanje operativnog tima u Šibenik

14.-18. lipnja 2021.  osam članova Operativnog tima udruge “Jaglac” sudjelovalo je na studijskom putovanju koje je financirano od strane Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva. Cilj ovoga studijskog putovanja bio je upoznavanje s primjerima dobre prakse na...

Humanitarni malonogometni turnir za Jaglace

Humanitarni malonogometni turnir za Jaglace

Općina Čačinci i Turistička zajednica Općine Čačinci organiziraju humanitarni malonogometni turnir “Čačinci za Jaglace” koji će održati 25.lipnja 2021. godine u 17:00 sati u ŠRC „RUPA“ Čačinci. Osim turnira organizira se i zabavni program za sve posjetitelje uz Bumper...

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na likovnoj koloniji

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na likovnoj koloniji

Od 10. do 12. lipnja 2021. u sklopu projekta „Kreativ-ni zajedno II“  održana je likovna kolonija u Centru za edukaciju gradskog društva Crvenog križa Osijek u Orahovici u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama na kojoj su sudjelovala 4...

Otvorena vrata Udruge „Jaglac“

Otvorena vrata Udruge „Jaglac“

Jučer, 10. lipnja 2021. godine od 14:00 do 17:00 h u sklopu obilježavanja manifestacije Dani otvorenih vrata udruga, Udruga „Jaglac“ otvorila je svoja vrata za sve posjetitelje s ciljem upoznavanja građana s radom, djelovanjem i projektima koje udruga provodi. Udruga...

Započela provedba projekta „Opremi se i s treningom kreni!“

Započela provedba projekta „Opremi se i s treningom kreni!“

Projekt „Opremi se i s treningom kreni!“ obuhvaća nabavu opreme za provedbu  rekreativnog funkcionalnog treninga koji će se provoditi 3 x tjedno u trajanju od 8 mjeseci kao vid nadopune grupnim sportskim aktivnostima u okviru poludnevnog boravka koje se provode 1-2 x...

Završetak projekta Moj asistent III

Završetak projekta Moj asistent III

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica od 2015. godine provodi uslugu osobne asistencije za osobe s invaliditetom kada je uslugu primalo 6 korisnika zapošljavanjem 6 osobnih asistenata kroz projekt Moj asistent dok je projektom Moj asistent II...

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

20.-23. svibnja 2021. održan je kamp „Kvalitetna edukacija udruga – put u nove izazove III“ u Tuheljskim Toplicama u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama na kojem su sudjelovala četiri predstavnika udruge Jaglac Orahovica: Đurđa...

Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

Na sjednici Hrvatskog sabora održanoj 31. ožujka 2017. godine jednoglasno je donesena odluka o proglašenju Nacionalnog dana osoba s intelektualnim teškoćama koji će se svake godine obilježavati 16. svibnja. Kao i prije 4 godine i ove, 2021. godine ovaj Dan obilježava...

Udruzi “Jaglac” uručen ugovor za provedbu sportskih aktivnosti

Udruzi “Jaglac” uručen ugovor za provedbu sportskih aktivnosti

3.svibnja 2021. godine u Vijećnici Grada Orahovice, virovitičko-podravski župan, Igor Andrović, uručio je ugovore udrugama s područja grada Orahovice koje su se javile na javni poziv Virovitičko-podravske županije, te ostvarile prava na bespovratna sredstva za svoje...

Blagoslovljen vam Uskrs!

Blagoslovljen vam Uskrs!

Udruga Jaglac želi blagoslovljen Uskrs svim našim članovima, donatorima, partnerima, suradnicima i građanima koji su uz nas i u ovo izazovno vrijeme pandemije izazvane virusom COVID-19 koja posebno pogađa najranjivije skupine - osobe s invaliditetom i njihove...

Uspješno provedena proljetna inkluzivna volonterska akcija

Uspješno provedena proljetna inkluzivna volonterska akcija

31.ožujka 2021.g provedena je proljetna nkluzivna volonterska akcija u trajanju od 3 sata u kojoj su sudjelovali građani i volonteri udruge "Jaglac" koja je provedena na 2 lokacije. Sudjelovalo je 15 volontera  koji su uz podršku 12 djelatnika Udruge posadili krumpir...

Održana redovna Skupština udruge “Jaglac”

Održana redovna Skupština udruge “Jaglac”

31. ožujka 2021. održana je redovna Skupštinu Udruge "Jaglac" u vanjskom prostoru nove kuće Udruge, Kralja Zvonimira 181, Orahovica u skladu s preporukama nadležnih tijela za suzbijanje pandemije uzrokovane COVID-19. Skupštinu je odgođena za 15 minuta jer nije bila...

Provedba aktivnosti  programa “Jaglac” – moj drugi dom

Provedba aktivnosti programa “Jaglac” – moj drugi dom

Pružanje usluge poludnevnog boravka, u okviru 3. godišnjeg programa "Jaglac" moj drugi dom,  provodi se sukladno preporukama mjerodavnih tijela (HZJZ,MRMSOSP i NZZJZ Dr. Andrija Štampar) Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za pružatelje...

Edukacija i završna evaluacija na projektu “Moj asistent III”

Edukacija i završna evaluacija na projektu “Moj asistent III”

U ponedjeljak, 22. veljače i utorak 23. veljače 2021. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je dvije edukacije za korisnike usluge osobne asistencije  i osobne asistente u sklopu projekta  „Moj asistent III“. Edukacije je vodio...

Predstavnica udruge Jaglac sudjelovala na međunarodnom webinaru

Predstavnica udruge Jaglac sudjelovala na međunarodnom webinaru

2. veljače 2021. godine predstavnica udruge Jaglac sudjelovala je na međunarodnom webinaru "The Impact of COVID-19 on Individuals with Intellectual and Developmental Disabilities" (Utjecaj COVID-19 na osobe s intelektualnim i razvojnim teškoćama) u organizaciji The...

Održana edukacija osobnih asistenata u sklopu projekta Moj asistent IV

Održana edukacija osobnih asistenata u sklopu projekta Moj asistent IV

Od 8. siječnja 2021. godine Udruga „Jaglac“ započela je s provedbom projekta Moj asistent IV u sklopu poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III“ za 20 korisnika. Osim pružanja usluge osobne asistencije i zapošljavanja osobnih...

Provedba programa dnevnih aktivnosti se nastavlja nakon zimskih praznika

Provedba programa dnevnih aktivnosti se nastavlja nakon zimskih praznika

U sklopu projekta Nauči me i uspjet ću! od 11. siječnja 2021. godine nakon malo dužih zimskih praznika ponovno se nastavlja provedba Programa dnevnih aktivnosti u zajednici za osobe s invaliditetom u prostoru udruge "Jaglac". Projekt Nauči me i uspjet ću! prijavljen...

Rad poludnevnog boravka provodi se u skladu s preporukama

Rad poludnevnog boravka provodi se u skladu s preporukama

Od 11. siječnja 2021. rad s korisnicima u okviru  trogodišnjeg programa "Jaglac" - moj drugi dom ponovno se provodi u prostoru udruge u skladu s preporukama mjerodavnih tijela u cilju zaštite korisnika nakon punih mjesec dana. Sukladno preporukama od 10. prosinca...

Udruga Jaglac nastavlja s 2. godinom Institucionalne podrške

Udruga Jaglac nastavlja s 2. godinom Institucionalne podrške

Udruzi Jaglac odobrena je trogodišnja institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini u 2019.g. koju financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva u iznosu od 249.130,00 HRK. na godišnjoj...

Čestitka udruge “Jaglac”

Čestitka udruge “Jaglac”

Božić ove godine možda neće biti onakav kakav bi željeli da bude i na kakav smo navikli. Iza nas je teška godina, prepuna borbe i izazova; sa sposobnošću da zasjeni lijepe trenutke u kojima smo trebali više uživati. Ipak, pokušajmo zastati na trenutak i uživati u...

Edukacijske radionice poticanja kreativnosti

Edukacijske radionice poticanja kreativnosti

U organizaciji Saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama u suradnji s Udrugom Kreativan trening i voditeljicom Ivanom Marijančić provedene su 3 on-line treninga poticanja kreativnosti na teme "Učenje, asociranje"; "A što u paru?" i "Situacijske igre" na kojima su...

Terenski posjet korisnicima udruge “Jaglac”

Terenski posjet korisnicima udruge “Jaglac”

21.i 22. prosinca 2020. djelatnici zaposleni na 3. godišnjem programu “Jaglac” – moj drugi dom posjetili su sve naše korisnike usluga na terenu kako bi im uručili božićne paketiće “Love in Box” dobivene od Udruge “Living Life” iz engleskog grada Eastbourne-a...

Promjene u načinu rada poludnevnog boravka

Promjene u načinu rada poludnevnog boravka

Sukladno uputama za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za pružatelje izvaninstitucijskih socijalnih usluga za sustavu socijalne skrbi od 7. prosinca 2020. Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, Ministarstvo rada, mirovinskoga HZ sustava, obitelji i socijalne...

Veliko hvala našim volonterima!

Veliko hvala našim volonterima!

Udruga "Jaglac" svake godine obilježava dva značajna datuma koji su ne samo blizu u kalendaru, već su i usko povezani: Međunarodni dan osoba s invaliditetom (3.12.) i Međunarodni dan volontera (5.12.) Zbog preporuka nadležnih tijela, a  u cilju suzbijanja i širenja...

Najava Webinara “Na što sve imam pravo”

Najava Webinara “Na što sve imam pravo”

"Savjetovalište za sve“ projekt je Udruge za Down sindrom Virovitičko-podravske županije, a jedna od njegovih aktivnosti je održavanje predavanja na temu ostvarivanja  prava djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji. Webinarom „Na što sve...

Održana edukacija osobnih asistenata u sklopu projekta Moj asistent III

Održana edukacija osobnih asistenata u sklopu projekta Moj asistent III

U petak, 20. studenog 2020. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je edukaciju za osobne asistente u sklopu projekta  „Moj asistent III“. Edukaciju je vodio gosp. Pavle Perković iz Centra za savjetovanje, edukaciju i osobni razvoj...

Udruga Jaglac pruža socijalnu uslugu poludnevnog boravka

Udruga Jaglac pruža socijalnu uslugu poludnevnog boravka

Udruga Jaglac uspješno provodi 1. godinu programa “Jaglac” – moj drugi dom u okviru kojeg pruža socijalnu uslugu poludnevnog boravka 4 dana tjedno s uslugom prijevoza i jednim obrokom za 25 korisnika. Provedba 1. godine programa započela je s 1.lipnjem 2020. godine, a...

Završna konferencija projekta “Učim, radim, pomažem!”

Završna konferencija projekta “Učim, radim, pomažem!”

Dana 23.10.2020. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je završnu konferenciju projekta Učim, radim, pomažem u sklopu programa Zaželi – program zapošljavanja žena. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog...

Povećaj font
Kontrast