Udruga Jaglac predstavila svoj rad studentima MEFOS-a

Udruga Jaglac predstavila svoj rad studentima MEFOS-a

i 14. listopada 2020. Udrugu Jaglac posjetili su studenti VI godine Medicinskog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku (MEFOS) u sklopu kolegija “Zdravlje u zajednici” Katedre za javno zdravstvo, pratnji prof.dr.sc. Maje Miškulin, dr.med. i Doc.dr.sc. Ivana...

Studijsko putovanje u Belišće u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

Studijsko putovanje u Belišće u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

U petak, 25.09.2020. godine u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću! posjetili smo udrugu „Zvono“ iz Belišća, primjer dobre prakse. Na putovanju je sudjelovalo 50 predstavnika tri ciljne skupine projekta iz udruge „Jaglac“ Orahovica, udruge Vretenac Slatina, udruge...

Radionice mekih vještina u sklopu projekta

Radionice mekih vještina u sklopu projekta

U sklopu projekta Unaprjeđenje kompetencija koje doprinose trajnoj socijalnoj uključenosti (projekt sufinancira Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda), a koji provodi Udruga Kamenčići iz Šibenika u partnerstvu s Udrugom Jaglac i Udrugom Regoč iz Slavonskog...

Studijsko putovanje Operativnog tima udruge Jaglac

Studijsko putovanje Operativnog tima udruge Jaglac

28.-30. rujna 2020.  osam članova Operativnog tima udruge "Jaglac" sudjelovalo je na studijskom putovanju koje je financirano od strane Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva. Cilj ovoga studijskog putovanja bio je upoznavanje s primjerima dobre prakse...

Otvorena vrata udruge Jaglac

Otvorena vrata udruge Jaglac

Danas, 25.rujna od 10 do 12 sati Udruga "Jaglac" otvorila je svoja vrata za građane u prostoru kuće u Kralja Zvonimira 181, Orahovica u kojem se održavaju programske i projektne aktivnosti s korisnicima. Građane smo upoznali s djelovanjem udruge Jaglac, projektima u...

Održana izvanredna Skupština udruge Jaglac

Održana izvanredna Skupština udruge Jaglac

Dana 17.09.2020. Udruga Jaglac održala je izvanrednu Skupštinu. S obzirom na izvanredne uvjete uzrokovane virusom COVID-19, u svrhu poštivanja zaštitnih mjera i preporuka, Skupština je održana na otvorenom, u vanjskom prostoru udruge. Skupština je usvojila novi...

Udruga Jaglac nastavlja s uslugom osobne asistencije!

Udruga Jaglac nastavlja s uslugom osobne asistencije!

U četvrtak, 17.09.2020. godine održan je sastanak korisnika/roditelja usluge osobne asistencije i osobnih asistenata. Udruga „Jaglac“ kroz projekt vrijedan 2.498.678,01 kn koji traje od 03.12.2018. do 03.06.2021. pruža uslugu osobne asistencije za 22 korisnika i...

Udruga Jaglac doprinosi razvoju demokratizacije

Udruga Jaglac doprinosi razvoju demokratizacije

Glavna skupština Ujedinjenih naroda današnji dan odlučila je posvetiti demokraciji i od tada se 15. rujna obilježava kao Međunarodni dan demokracije. Udruga Jaglac, zahvaljujući trogodišnjoj institucionalnoj podršci za stabilizaciju i/ili razvoj udruga osoba s...

Novo vozilo za prijevoz korisnika u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

Novo vozilo za prijevoz korisnika u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica provodi projekt Nauči me i uspjet ću! u partnerstvu s Udrugom osoba s intelektualnim teškoćama Vretenac Slatina, „MI“ udrugom roditelja djece i osoba s poteškoćama u razvoju Požega, Centrom za socijalnu skrb...

Potpisan Ugovor za 1. godinu programa “Jaglac” moj drugi dom

Potpisan Ugovor za 1. godinu programa “Jaglac” moj drugi dom

Udruga Jaglac potpisala je Ugovor s Ministarstvom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku za provedbu 1. godine novog trogodišnjeg programa "Jaglac" - moj drugi dom u okviru Poziva "Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga koje pružaju udruge" za razdoblje...

Održana 2 modula edukacija projektnog tima udruge Jaglac

Održana 2 modula edukacija projektnog tima udruge Jaglac

Zahvaljujući Institucionalnoj podršci za stabilizaciju i/ili razvoj udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini, a koju financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva, udruga Jaglac  radi na: 1.) redefiniranju organizacijske strukture i...

Udruga Jaglac razvija volonterstvo kao temeljni program udruge

Udruga Jaglac razvija volonterstvo kao temeljni program udruge

Zahvaljujući Institucionalnoj podršci Nacionalne zaklade za razvoj i stabilizaciju civilnog društva udruga Jaglac razvija četiri temeljna programa između kojih je i Program razvoja volonterstva, demokratizacije i razvoja zajednice kojim se želi pridonijeti stvaranju...

Započela provedba aktivnosti u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

Započela provedba aktivnosti u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

Nakon provedbe informativnih radionica za OSI u udruzi „Jaglac“ Orahovica, udruzi Vretenac Slatina i udruzi „MI“ Požega započela je provedba niza drugih aktivnosti u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!. U sve tri udruge započela je provedba Programa dnevnih...

Uspješno proveden 3. godišnji program “Jaglac” – moj drugi dom

Uspješno proveden 3. godišnji program “Jaglac” – moj drugi dom

Udruga Jaglac uspješno je provela 3. godišnji program "Jaglac"- moj drugi dom – inovativna socijalna usluga i model skrbi u zajednici koji pridonosi neovisnom življenju i socijalnom uključivanju osoba s invaliditetom Nositelj programa je Udruga osoba s intelektualnim...

Održana edukacija “Biti volonter”

Održana edukacija “Biti volonter”

15.lipnja 2020.g u novoj kući udruge Jaglac održana je edukacija "Biti volonter" za volontere  i građane koji su pokazali interes za volontiranje. Edukaciju je provela Tena Anić mag.educ.rehab. iz Lokalnog volonterskog centra Zvono Belišće koja je prisutne upoznala s...

Provedba informatičkih radionica za OSI u tijeku

Provedba informatičkih radionica za OSI u tijeku

U drugoj polovici mjeseca svibnja 2020. godine Udruga Jaglac započela je provedbu informatičkih radionica za 9 polaznika OSI u sklopu projekta „Unaprjeđenje kompetencija koje doprinose trajnoj socijalnoj uklljučenosti“, koji sufinancira Europska unija iz Europskog...

Održana edukacija “Razrada projektne ideje”

Održana edukacija “Razrada projektne ideje”

20.svibnja 2020. od 11-15 h održana je edukcija "Razrada projektne ideje" u prostoru EPC Betanija Orahovica u organizaciji udruge Jaglac Orahovica. Radionicu je vodila mr.sc. Darija Krstić, profesor na Sveučilištu J.J. Strossmayera u Osijeku. Na radionici je...

Ponovno u Jaglacu!

Ponovno u Jaglacu!

18.svibnja 2020. Korisnici trogodišnjeg programa "Jaglac" moj drugi dom ponovno su se okupili u novoj kući na provedbi aktivnosti poludnevnog boravka. Aktivnosti se provode u skladu s Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVD-19 za pružatelje...

Udruga Jaglac potpisala ugovor za novi projekt “Nauči me i uspjet ću!”

Udruga Jaglac potpisala ugovor za novi projekt “Nauči me i uspjet ću!”

27. travnja 2020. godine Đurđa Šimatović, predsjednica udruge „Jaglac“, potpisala je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Nauči me i uspjet ću!“ prijavljen u okviru poziva za dostavu projektnih prijedloga „Širenje mreže socijalnih usluga u zajednici –...

Pružanje usluga korisnicima  nastavlja se i za vrijeme pandemije!

Pružanje usluga korisnicima nastavlja se i za vrijeme pandemije!

Za vrijeme trajanja pojačanih mjera opreza uzrokovanih virusom COVID-19, Udruga Jaglac nastavlja s pružanjem socijalnih usluga u zajednici, sukladno preporukama mjerodavnih tijela u cilju zaštite zdravlja naših korisnika, provedbom EU i nacionalnih projekta. Udruga...

Naša priča za vrijeme pandemije

Naša priča za vrijeme pandemije

Zbog izvanrednih okolnosti i trenutne neizvjesne situacije koja nas je sve zadesila, udruga „Jaglac“ je kao i brojne druge organizacije civilnoga društva morala organizirati svoj rad na način da se s jedne strane i dalje pruža neophodna podrška i pomoć našim...

Predsjednica udruge Jaglac na Sastanku u MDOMSP

Predsjednica udruge Jaglac na Sastanku u MDOMSP

11. ožujka 2020. održan je sastanak predstavnika Saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama u MDOMSP na kojem je sudjelovala i Đurđa Šimatović, Predsjednica udruge Jaglac. Više o tome:...

Aktivnosti 3. godišnjeg programa “Jaglac” – moj drugi dom

Aktivnosti 3. godišnjeg programa “Jaglac” – moj drugi dom

27. veljače 2020. korisnici programa, predstavnici roditelja, djelatnika i volontera  posjetili su COOR u Virovitici. Tijekom ovog jednodnevnog studijskog posjeta suradnicima u VPŽ  vidjeli smo njihov novi prostor i družili se s korisnicima poludnevnog boravka....

Održana Redovna izvještajna skupština udruge Jaglac

Održana Redovna izvještajna skupština udruge Jaglac

4. ožujka u novoj kući udruge Jaglac  održana je Redovna izvještajna skupština Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Jaglac Orahovica. Skupštini je osim 58 članova Udruge, nazočila i izaslanica gradonačelnice Petin, Sonja Gluvaković Gotler. Izvješće o radu udruge u...

Održana Javna tribina u udruzi Jaglac

Održana Javna tribina u udruzi Jaglac

U utorak, dana 04.02.2020. u novoj kući Udruge Jaglac održala se Javna tribina sa svrhom promocije projekta „Unaprjeđenje kompetencija koje doprinose trajnoj socijalnoj uključenosti“, koji Udruga Jaglac provodi u partnerstvu s Udrugom osoba s intelektualnim teškoćama...

Održan 7. humanitarni nogometni turnir za Jaglac u Čačincima

Održan 7. humanitarni nogometni turnir za Jaglac u Čačincima

6.siječnja 2020. Čačinčani su ponovno pokazali veliko srce i sedmi se put ujedinili za pomoć Udruzi osoba s intelektualnim teškoćama Jaglac Orahovica. Općina Čačinci i Turistička zajednica pod generalnim pokroviteljstvom tvrtke Pan Parket, organizirali su 7....

Adventne aktivnosti udruge Jaglac u lokalnoj zajednici

Adventne aktivnosti udruge Jaglac u lokalnoj zajednici

Korisnici 3. godišnjeg programa „Jaglac“-moj drugi dom vrijedno su radili tijekom studenog i prosinca u likovno –kreativnim, drvnoj i krojačkoj radionici s voditeljima i volonterima. Gotove radove izložili smo na štandu 14.12. Ovom prilikom zahvaljujemo svim građanima...

Obilježen Međunarodni dan OSI i Međunarodni dan volontera

Obilježen Međunarodni dan OSI i Međunarodni dan volontera

4. prosinca 2019. u višenamjenskoj dvorani u Orahovici, Udruga Jaglac obilježila je prigodnim programom Međunarodni dan osoba s invaliditetom i Međunarodni dan volontera koji je vodila Martina Kukuruzović naša prva inkluzivna volonterka. Osim izložbenog štanda, na...

Program udruge Jaglac predstavljen na Simpoziju “Upoznaj me”

Program udruge Jaglac predstavljen na Simpoziju “Upoznaj me”

2. i 3. prosinaca 2019.  održan je Simpozij o mentalnom zdravlju mladih "Upoznaj me" u organizaciji Međunarodne udruge studenata medicine Hrvatska - CroMSIC na Filozofskom fakultetu u Osijeku. "Program inkluzije i prevencije institucionalizacije kroz pružanje...

Održana 4. stručna edukacija s dr.sc. Bratković u udruzi Jaglac

Održana 4. stručna edukacija s dr.sc. Bratković u udruzi Jaglac

22.i 23. studenog u udruzi Jaglac Orahovica održana je četvrta - zadnja dvodnevna stručna edukacija u okviru 3.godišnjeg programa “Jaglac” – moj drugi dom. Predavanje i radionice održala je dr. sc. Daniela Bratković, redovni profesor s Edukacijsko-rehabilitacijskog...

Započela provedba specijaliziranih radionica iz poljoprivrede….

Započela provedba specijaliziranih radionica iz poljoprivrede….

U mjesecu listopadu 2019. godine Udruga Jaglac započela je provedbu specijaliziranih radionica iz poljoprivrede za polaznike OSI u sklopu projekta „Unaprjeđenje kompetencija koje doprinose trajnoj socijalnoj uključenosti“, koji provodi u partnerstvu s nositeljem...

Predstavnici udruge Jaglac na edukacijama Nacionalne zaklade u Osijeku

Predstavnici udruge Jaglac na edukacijama Nacionalne zaklade u Osijeku

Predstavnici udruge Jaglac sudjelovali su na nekoliko edukacija u organizaciji Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva u Regionalnoj podružnici u Osijeku od rujna do studenog 2019. te na taj način doprinijeli jačanju svojih kompetencija.Edukacije je proveo...

Predstavnici udruge Jaglac na kampu u Tuheljskim Toplicama

Predstavnici udruge Jaglac na kampu u Tuheljskim Toplicama

Od 6. do 8. studenog 2019. godine održana je "II - Kvalitetna edukacija udruga - put u nove izazove" u Tuheljskim Toplicama u organizaciji Hrvatskog Saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama namijenjena predstavnicima Udruga članica Saveza. Na kampu je...

Jaglaci izlažu svoje proizvode na Danima kruha i Danima kestena i vina

Jaglaci izlažu svoje proizvode na Danima kruha i Danima kestena i vina

Korisnici udruge Jaglac sudjelovali su u javnim manifestacijama u Gradu Orahovica sa svojim izložbenim štandom i to: 15. listopada  - Danima kruha u organizaciji Srednje škole Stjepan Ivšić Orahovica 19.listopada - Danima kestena i vina u organizaciji Grada Orahovice...

Radionice zdrave hrane s dr Peček Vidaković

Radionice zdrave hrane s dr Peček Vidaković

17. listopada 2019. u okviru trogodišnjeg programa „Jaglac“ – moj drugi dom, održana je druga radionica zdrave prehrane koju je održala dr. Marijana Peček-Vidaković uz asistenciju med.sestre Dajane Maligec. Kroz par zdravih namirnica (zobene pahuljice,chia...

Predstavnica udruge Jaglac na Međunarodnoj konferenciji ATAAC u Zagrebu

Predstavnica udruge Jaglac na Međunarodnoj konferenciji ATAAC u Zagrebu

U Zagrebu u Hotelu Westin od 15. do17.10.2019. održana je Međunarodna konferencija o naprednoj tehnologiji za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom pod pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović, a organizatori su E-glas d.o.o., Tehnički...

Posjet studenata IV godine Medicinskog fakulteta

Posjet studenata IV godine Medicinskog fakulteta

15.listopada 2019. Udrugu Jaglac posjetili su studenti IV godine Medicinskog fakulteta Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku u sklopu kolegija "Zdravlje u zajednici" Katedre za javno zdravstvo, u pratnji dvije profesorice dr.sc. Dubravka Holik, dr.med. i Danijela...

Predstavnice udruge Jaglac na Team buildingu Saveza

Predstavnice udruge Jaglac na Team buildingu Saveza

Predstavnice naše Udruge Đurđa Šimatović, predsjednica Udruge i Lidija Stojković, koodinatorica programskih aktivnosti udruge sudjelovale su od 11.10. - 13.10. 2019. na Team builidingu Hrvatskog Saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama koji se ove godine održao...

Održan 4. partnerski sastanak na programu “Jaglac” – moj drugi dom

Održan 4. partnerski sastanak na programu “Jaglac” – moj drugi dom

26.rujna 2019. u 10 h u Udruzi Jaglac održan je četvrti sastanak s partnerima: Grad Orahovica, CZSS Slatina, Podružnica Orahovica i CZSS Virovitica, Podružnica Obiteljski centar u 3. godini provedbe trogodišnjeg programa “Jaglac” moj drugi dom – inovativne socijalne...

Lanac dobrote se nastavlja…..

Lanac dobrote se nastavlja…..

Zahvaljujući donaciji dva kuma: Tomislava Zelića i Danijela Smiljanića Udruga Jaglac je dobila novu kuću u ulici Kralja Zvonimira na kućnom broju 181, u Orahovici. Lanac dobrote se nastavlja kroz podršku u uređenju i opremanju prostora za provedbu aktivnosti s...

Održana Redovna i izvještajna godišnja skupština udruge Jaglac

Održana Redovna i izvještajna godišnja skupština udruge Jaglac

U utorak, 27. kolovoza 2019. u novom prostoru, Kralja Zvonimira 181, Orahovica održana je Redovna i izvještajna godišnja skupština Udruge Jaglac. Skupštinu je vodila gđa Đurđa Šimatović, Predsjednica udruge Jaglac koja je upoznala prisutne s Dnevnim redom i ujedno...

Devet osoba s invaliditetom primilo Uvjerenja o stručnom osposobljavanju

Devet osoba s invaliditetom primilo Uvjerenja o stručnom osposobljavanju

U sklopu projekta „Unaprjeđenje kompetencija koje doprinose trajnoj socijalnoj uključenosti“ koji od sječnja 2019. godine provodi Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Šibensko-kninske županije „Kamenčići“ u partnerstvu s Udrugom Jaglac i Udrugom Regoč iz Slavonskog...

Na Plavoj TV u emisiji Lokalno intervju s predstavnicama udruge Jaglac

Na Plavoj TV u emisiji Lokalno intervju s predstavnicama udruge Jaglac

3.srpnja 2019. na Plavoj TV u emisiji "Lokalno" Đurđa Šimatović, Predsjednica udruge Jaglac i Lidija Stojković, koordinatorica programskih aktivnosti udruge Jaglac predstavile su rad Udruge i ispričale priču neobičnu, ali istinitu priču udruge Jaglac o vrijednoj...

Nova kuća za udrugu Jaglac zahvaljujući donaciji dva kuma

Nova kuća za udrugu Jaglac zahvaljujući donaciji dva kuma

19.srpanj 2019. godine veliki je dan za udrugu Jaglac kada je simboličnim presijecanjem vrpce jednog od donatora, Danijela Smiljanića, Udruga Jaglac Orahovica dobila novu kuću u ulici Kralja Zvonimira na kućnom broju 181. Na prigodnoj svečanosti okupili su se brojni...

Povećaj font
Kontrast