Ponovno u posjetu Auto školi Oprez i Topolovec u Našicama

Ponovno u posjetu Auto školi Oprez i Topolovec u Našicama

16.travnja 2024. korisnici poludnevnog boravka udruge „Jaglac“ Orahovica posjetili su Autoškolu Oprez i Topolovec u Našicama. Predavač Matej Topolovec objasnio nam je sve pojmove i situacije vezane za bicikliste i pješake. Kroz kratku prezentaciju i razgovor...

Provedena edukacija za inkluzivne volontere

Provedena edukacija za inkluzivne volontere

3. i 10. travnja 2024. godine održane su radionice za inkluzivno volontiranje. Radionice je održala naša djelatnica Tena Anić, rehab. educ. dugogodišnja voditeljica Lokalnog volonterskog centra Zvono Belišće. Na radionicama su sudjelovali korisnici socijalne...

Potpisan ugovor za projekt „Ruka podrške u domu“

Potpisan ugovor za projekt „Ruka podrške u domu“

Jučer, 3. travnja 2024. godine Predsjednica Udruge „Jaglac“ gđa. Đurđa Šimatović u Voćinu je potpisala ugovor za projekt „Ruka podrške u domu“ koji je prijavljen u sklopu poziva na dostavu projektnih prijedloga „Zaželi – prevencija institucionalizacije". Cilj projekta...

Izmjena aktivnosti programa “Jaglac” -moj drugi dom

Izmjena aktivnosti programa “Jaglac” -moj drugi dom

16. veljače 2024. godine Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike potpisalo je Dodatak Ugovoru o dodjeli financijskih sredstava za provedbu prve godine trogodišnjih programa pod nazivom "Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga za...

Održana redovna izvještajna Skupština Udruge „Jaglac“

Održana redovna izvještajna Skupština Udruge „Jaglac“

U srijedu, 6. ožujka 2024. godine u multifunkcionalnoj dvorani u Orahovici održana je redovna izvještajna Skupština Udruge „Jaglac“ koju je otvorila Predsjednica Udruge gđa. Đurđa Šimatović. Nakon izbora radnih tijela i podnošenja Izvješća verifikacijske komisije...

Sastanak Upravnog odbora i Operativnog tima Udruge „Jaglac“

Sastanak Upravnog odbora i Operativnog tima Udruge „Jaglac“

U srijedu, 6. ožujka 2024. godine u Udruzi „Jaglac“ održan je sastanak Upravnog odbora i Operativnog tima Udruge „Jaglac“. Na sastanku je nakon uvodne riječi Predsjednice Udruge gđe. Đurđe Šimatović usvojen zapisnik sa 4. sjednice Upravnog odbora     ...

U Udruzi „Jaglac“ obilježen 17. tjedan psihologije

U Udruzi „Jaglac“ obilježen 17. tjedan psihologije

Povodom 17. tjedna psihologije koji se u organizaciji Hrvatskog psihološkog društva održava od 19. do 25. veljače 2024. godine, u Udruzi „Jaglac“ je u srijedu, 21. veljače, održana radionica stručne podrške. Radionicu je održala naša volonterka, psihologinja Nikolina...

Nastavak društvenog poduzetništva Udruge “Jaglac”

Nastavak društvenog poduzetništva Udruge “Jaglac”

Udruga “Jaglac” uspješno je provela EU projekt Društveno poduzetništvo udruge „Jaglac“ (studeni 2021.- kolovoz 2023.) u okviru kojeg je zaposleno 5 osoba iz kategorije nezaposlenih osoba, ranjivih skupina te je adaptiran i opremljen poslovni prostor u svrhu provedbe...

Inkluzivna volonterska akcija podrške “Farmici” u Našicama

Inkluzivna volonterska akcija podrške “Farmici” u Našicama

2.veljače 2024. godine održana je inkluzivna volonterska akcija podrške Udruzi Farmica u Našicama. Na poziv jedne obitelji prikupili smo tople prekrivače i jastuke iz Gornje Pištane i odvezli ih u udrugu Farmica. Dobro je činiti dobro i povezati ljude koji nešto...

Čačinci ponovno pokazali veliko srce za udrugu Jaglac

Čačinci ponovno pokazali veliko srce za udrugu Jaglac

27.siječnja 2024.g. u organizaciji Turističke zajednice područja Vrata Papuka i pod generalnim pokroviteljstvom Općine Čačinci, u sportskoj dvorani Osnovne škole Antuna Gustava Matoša u Čačincima održan je 10. humanitarno malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“....

Sastanak Operativnog tima udruge “Jaglac”

Sastanak Operativnog tima udruge “Jaglac”

24. siječnja 2024.g. održan je redovni sastanak Operativnog tima udruge "Jaglac" predstavnika izvršiteljskih uloga (voditelji i koordinatori projekta/programa i socijalnih usluga) uz nazočnost Predsjednice Udruge, predstavnice upravljačkog tijela. Na sastanku se...

Održan redovni sastanak volontera udruge  “Jaglac”

Održan redovni sastanak volontera udruge “Jaglac”

11.siječnja 2024. godine održan je redovni sastanak volontera udruge "Jaglac" u sjedištu udruge, Kralja Zvonimira 53, Orahovica. Lidija Stojković, koordinatorica volontera upoznala je prisutne s Volonterskim programom udruge i nadolazećim aktivnostima u cilju...

Prosinac je vrijeme Adventa i mnogobrojnih aktivnosti za Jaglace

Prosinac je vrijeme Adventa i mnogobrojnih aktivnosti za Jaglace

Korisnici poludnevnog boravka udruge Jaglac sudjelovali su u mnogobrojnim aktivnostima u lokalnoj zajednici i to: 9.prosinca 2023.g. upalili smo drugu Adventnu svijeću u centru Orahovice na inicijativu Turističke zajednice grada Orahovice 13.prosinca 2023. već desetu...

Predstavnici udruge Jaglac na Konferenciji u Jezerčici

Predstavnici udruge Jaglac na Konferenciji u Jezerčici

7. i 8. prosinca 2023. održana je Konferencija Saveza OSIT iz Zagreba "Primjena suvremenih socijalnih usluga u praksi" u Hotelu 'Jezerčica' u Donjoj Stubici na kojoj su sudjelovali i predstavnici udruge Jaglac: Robert Terfaloga, Tajnik udruge, Josipa Pernar,...

Prvi bračni par u Jaglacu

Prvi bračni par u Jaglacu

2. prosinca 2023. godine dvoje korisnika udruge Jaglac sklopili su brak: Josipa Bucifal i Alen Čaić. Kako je njihova ljubav započela priča Alen: - Krenuo sam u udrugu Jaglac, tamo sam upoznao Josipu, počeli smo pričati i družiti se. Nakon nekog vremena pitao sam ju...

Svečano obilježavanje Međunarodnog dana OSI i volontera

Svečano obilježavanje Međunarodnog dana OSI i volontera

4.prosinca 2023. udruga Jaglac obilježiti će dva značajna datuma: Međunarodni dan osoba s invaliditetom i Međunarodni dan volontera. Pozivamo sve zainteresirane da nas podrže svojim dolaskom. Program: 17:00 -17:45 – Izložba slika Ane i Drinke Šteger i prodajni štand...

Studenti fizioterapije u Jaglacu

Studenti fizioterapije u Jaglacu

14.,15. i 16. studenog 2023. studenti 3. godine prijediplomskog studija smjera Fizioterapija s Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek posjetili su udrugu “Jaglac” pod vodstvom asistentice Meri Reili, mag.physioth. Tijekom posjeta, zajedno s korisnicima...

Udruga Jaglac partner u novom projektu – DI-MARC

Udruga Jaglac partner u novom projektu – DI-MARC

Institut ekonomskih nauka iz Beograda započeo je 1. listopada 2023. provedbu inkluzivnog znanstvenog projekta „Osnaživanje osoba sa fizičkim invaliditetom za rad na daljinu kroz unapređenje digitalnih marketing kompetencija“ (eng. „Digital Marketing Capacity Building...

Jaglaci na 15. Danima kestena i vina u Orahovici

Jaglaci na 15. Danima kestena i vina u Orahovici

14.listopada 2023. g. u središnjem orahovačkom gradskom parku održani su tradicionalni 15. Dani kestena i vina – poznata orahovačka Kestenijada, u organizaciji grada Orahovice i Turističke zajednice grada. Udruga Jaglac sudjelovala je  u pripremama kroz...

Posjet međunarodnih volontera udruzi Jaglac

Posjet međunarodnih volontera udruzi Jaglac

11.listopada 2023. udruga Jaglac ugostila je međunarodne volontere. U organizaciji AMPEU (Agencija za mobilnost i programe EU ) održava se trening za (nacionalne i internacionalne) volontere koji volontiraju u civilnom i javnom sektoru u RH, a koji ovaj tjedan borave...

Održan 1. partnerski sastanak na programu “Jaglac” -moj drugi dom

Održan 1. partnerski sastanak na programu “Jaglac” -moj drugi dom

19.rujna 2023.g. u udruzi Jaglac održan je prvi partnerski sastanak na trogodišnjem programu "Jaglac" - moj drugi dom. Trogodišnji program Jaglac”- moj drugi dom (1.6.2023.-31.5.2026.) provodi se u partnerstvu s Gradom Orahovica i Obiteljskim centrom Područna služba...

Upravni odbor donio važne odluke za nastavak rada Udruge

Upravni odbor donio važne odluke za nastavak rada Udruge

21. kolovoza 2023. Upravni odbor Udruge "Jaglac" donio je važne odluke za nastavak rada Udruge. Budući da Udruga djeluje na projektnoj/programskoj osnovi po završetku projekta korisnicima prestaje usluga, a djelatnici prestaju s radom. U našem uredu sada rade samo dva...

Potpisan Ugovor za nastavak programa “Jaglac” moj drugi dom

Potpisan Ugovor za nastavak programa “Jaglac” moj drugi dom

17.kolovoza 2023. udruga Jaglac potpisala je Ugovor s Ministarstvom rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike (MROSP) o dodjeli financijskih sredstava u iznosu od 25.000 eura, na godišnjoj razini, za nastavak provedbe programa "Jaglac" moj drugi dom -...

Prvaci na natjecanju “Bljesak” u Lipiku

Prvaci na natjecanju “Bljesak” u Lipiku

24.srpnja 2023. Na bazenima u Lipiku održano je Međužupanijsko natjecanje za osobe s intelektualnim teškoćama pod nazivom “Ljetni bljesak 2023.” koje je prvo ovakvo natjecanje u Hrvatskoj. Organizator natjecanje je Centar za inkluziju Pakrac povodom obilježavanja...

Završna konferencija projekta Učim, radim, pomažem – faza III

Završna konferencija projekta Učim, radim, pomažem – faza III

Dana 11.07.2023. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je završnu konferenciju projekta Učim, radim, pomažem – faza III u sklopu programa „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza III“. Projekt je sufinancirala Europska unija iz...

On-line rasprava o Nacrtu Zakona o osobnoj asistenciji

On-line rasprava o Nacrtu Zakona o osobnoj asistenciji

12.lipnja 2023.g. predstavnici Udruge "Jaglac" sudjelovali su na online raspravi „Fokusirajmo se“ o Nacrtu konačnog prijedloga Zakona o osobnoj asistenciji u organizaciji SOIH-a (Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske). Udruga Jaglac zagovara prava osoba s...

Uspješno završen 3. godišnji program “Jaglac” – moj drugi dom

Uspješno završen 3. godišnji program “Jaglac” – moj drugi dom

Udruga "Jaglac" uspješno je provela 3. godišnji program "Jaglac" - moj drugi dom (1.6.2020.-31.5.2023.). Podnesena je prijava na Poziv „Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga za razdoblje 2023. do 2026.“ za nastavak pružanja socijalne usluge poludnevnog boravka. U...

Provedba projekta “Opremi se i s treningom kreni- faza II”

Provedba projekta “Opremi se i s treningom kreni- faza II”

Udruga Jaglac započela je s provedbom malog projekta "Opremi se i s treningom kreni- faza II" financiranog od Virovitičko podravskoj županiji u iznosu od 400 eura.  Provedbom projekta „Opremi se i s treningom kreni! - faza II“ doprinijeti ćemo kvalitetnijem...

Štand Udruge “Jaglac” na 55. Orahovačkom proljeću

Štand Udruge “Jaglac” na 55. Orahovačkom proljeću

4. lipnja 2023. godine Udruga "JAGLAC" predstavila se građanima i gostima svojim štandom u središnjem gradskom parku u okviru 55.Orahovačkog proljeća. Brojni posjetitelji su nas posjetili i razgovarali s nama, a neki su i kupili proizvode iz naše krojačke radionice -...

Održana izložba “Stavi naočale-promijeni pogled” u Virovitici

Održana izložba “Stavi naočale-promijeni pogled” u Virovitici

16. svibnja 2023.g. Udruga osoba s intelektualnim teškoćama “Jaglac” iz Orahovice, u suradnji s Gradskom knjižnicom i čitaonicom Virovitica, na Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama organizirala je izložbu fotografija pod nazivom “Stavi naočale, promijeni...

“Skupimo i poklonimo knjigu” u sklopu Hrvatska volontira

“Skupimo i poklonimo knjigu” u sklopu Hrvatska volontira

Udruga "Jaglac" i učenici 4.a i b raz. OŠ Ivane Brlić Mažuranić Orahovica prikupiti će slikovnice/knjige, a koje ćemo izložiti na Središnjem gradskom trgu u Orahovici. Prolaznici će moći odabrati i nekoga razveseliti knjigom. Ovom akcijom doprinijeti ćemo održivom...

Održane dvije radionice stručne podrške partnera

Održane dvije radionice stručne podrške partnera

25.travnja 2023.g. održane su dvije radionice u sklopu programa “Jaglac” moj drugi dom. Radionice su održale predstavnice Obiteljskog centra Virovitica i to: 1. Radionica za roditelje/članove obitelji na temu "Sukobi" koju je vodila Sandra Matošina Borbaš, prof....

Jaglaci osvojili pehar u potezanju užeta!

Jaglaci osvojili pehar u potezanju užeta!

U subotu 22. travnja 2023. Savez udruga osoba s intelektualnim teškoćama organizirao je 12. Sportske susrete udruga u Bjelovaru! Aktivnosti se provode u sklopu trogodišnjeg programa (2020. – 2023.) Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku pod...