Izložbeni štand udruge “Jaglac” na “Kestenijadi”

Izložbeni štand udruge “Jaglac” na “Kestenijadi”

23. listopada 2021. godine Jaglaci su izložili svoje radove na štandu u okviru javne manifestacije 13. Dani kestena i mladog vina u organizaciji Grada Orahovice i Turističke zajednice Grada Orahovice. Udruga "Jaglac" u okviru 3. godišnjeg programa "Jaglac"- moj drugi...

Pet inkluzivnih volontera sudjelovalo u pripremama za “Kestenijadu”

Pet inkluzivnih volontera sudjelovalo u pripremama za “Kestenijadu”

21.listopada 2021. predstavnici udruge Jaglac sudjelovali su inkluzivnoj volonterskoj akciji pripreme za “Kestenijadu” u Centru za posjetitelje. U rezanju kestena sudjelovali su djelatnici poduzeća Papuk i Ružica Grad, predstavnici Grada Orahovica, Turističke...

Izlet u Đakovo

Izlet u Đakovo

U utorak, 28.9.2021. godine u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!, tri ciljane skupine navedenog projekta, sudjelovale su na jednodnevnom izletu u Đakovo. U sklopu putovanja sudionici su posjetili Udrugu za pomoć osobama s teškoćama u razvoju “Neven” Đakovo gdje ih...

Hrvatska volontira – Jaglac prijavio dvije aktivnosti

Hrvatska volontira – Jaglac prijavio dvije aktivnosti

2021. godina je u znaku obilježavanja desete obljetnice Europske godine volontiranja, povodom koje se naglašava nekoliko ključnih značajki modernog razumijevanja koncepta volonterstva u Europi, a to su osnaživanje, zahvalnost, inkluzivni angažman te međusektorska...

Poziv građanima na edukaciju volontera

Poziv građanima na edukaciju volontera

24.rujna 2021. godine od 9-12 h održati će se edukacija "Biti volonter" na lokaciji Kralja Zvonimira 181, Orahovica. Edukaciju će provesti predstavnici Lokalnog volonterskog centra "Zvono" Belišće, a namijenjena je svim zainteresiranim građanima i novim volonterima...

Martina, Ivana i Davor na Gastro natjecanju “Amorova žlica”

Martina, Ivana i Davor na Gastro natjecanju “Amorova žlica”

Udruga  "Jaglac"  prijavila je 3 kandidata za 3 kategorije: kuhanje, posluživanje pred gostom i barmen hladnih napitaka-koktela za Gastro natjecanja "Amorova žlica" koje je održano u nedjelju 12. rujna 2021. godine u Vinkovcima. Martina, Ivana i Davor pripremali su se...

Sastanak volontera udruge “Jaglac”

Sastanak volontera udruge “Jaglac”

31. kolovoza 2021. održan je sastanak volontera udruge "Jaglac" na kojem je Lidija Stojković, koordinatorica programskih aktivnosti udruge "Jaglac", upoznala nove i postojeće volontere s radom udruge i ažuriranim  volonterskim programom. Ujedno je najavila nadolazeće...

U tijeku provedba projekta „Učim, radim, pomažem – faza II“

U tijeku provedba projekta „Učim, radim, pomažem – faza II“

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica provodi projekt Učim, radim, pomažem – faza II, koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa Zaželi – program zapošljavanja žena – faza II. Vrijednost projekta je...

Sastanak s predstavnicima udruge Fraternite Catalogne iz Francuske

Sastanak s predstavnicima udruge Fraternite Catalogne iz Francuske

21. srpnja 2021. godine u udruzi Jaglac održan je sastanak s gospodinom i gospođom Perković - predstavnicima udruge Fraternite Catalogne iz Francuske i gospodinom Željkom Kiš iz Gradskog crvenog križa Orahovica, u cilju razvoja daljnje suradnje u korist osoba s...

Udruga “Jaglac”, jedna od pet nagrađenih udruga za DOVU

Udruga “Jaglac”, jedna od pet nagrađenih udruga za DOVU

Ured za udruge Vlade RH nagradio je pet udruga s godišnjom pretplatom na časopis Udruga.hr temeljem dostavljenih izvještaja o provedenim aktivnostima Dana otvorenih vrata udruga (DOVU) 2021. između kojih je i Udruga "Jaglac" Orahovica. Na ovogodišnjem DOVU...

Održan redovan sastanak osobnih asistenata

Održan redovan sastanak osobnih asistenata

Dana 12.07.2021. u prostoru udruge "Jaglac" održan je redovan sastanak osobnih asistenata na projektu Moj asistent IV. Projekt je odobren u okviru poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III, u sklopu ESF Operativnog programa...

Pružanje socijalne usluge poludnevnog boravka se nastavlja

Pružanje socijalne usluge poludnevnog boravka se nastavlja

Udruga "Jaglac" nastavlja s provedbom aktivnosti 2. godine izvaninstitucijske socijalne usluge poludnevnog boravka u skladu s preporukama nadležnih tijela u cilju sprečavanja pandemije COVID -19. Program financira Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i...

Volonteri su nam i dalje neophodni

Volonteri su nam i dalje neophodni

Zahvaljujući Institucionalnoj podršci Nacionalne zaklade za razvoj i stabilizaciju civilnog društva udruga Jaglac razvija četiri temeljna programa između kojih je i Program razvoja volonterstva, demokratizacije i razvoja zajednice kojim se želi pridonijeti stvaranju...

Održan humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“

Održan humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“

U nedjelju, 27. lipnja 2021. godine u ŠRC „Rupa“ u Čačincima u organizaciji Općine Čačinci i Turističke zajednice Općine Čačinci održan je humanitarni malonogometni turnir „Čačinci za Jaglace“ na kojem je prikupljeno više od 12.000,00 kuna. Navedeni iznos doniran je...

Studijsko putovanje operativnog tima u Šibenik

Studijsko putovanje operativnog tima u Šibenik

14.-18. lipnja 2021.  osam članova Operativnog tima udruge “Jaglac” sudjelovalo je na studijskom putovanju koje je financirano od strane Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva. Cilj ovoga studijskog putovanja bio je upoznavanje s primjerima dobre prakse na...

Humanitarni malonogometni turnir za Jaglace

Humanitarni malonogometni turnir za Jaglace

Općina Čačinci i Turistička zajednica Općine Čačinci organiziraju humanitarni malonogometni turnir “Čačinci za Jaglace” koji će održati 25.lipnja 2021. godine u 17:00 sati u ŠRC „RUPA“ Čačinci. Osim turnira organizira se i zabavni program za sve posjetitelje uz Bumper...

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na likovnoj koloniji

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na likovnoj koloniji

Od 10. do 12. lipnja 2021. u sklopu projekta „Kreativ-ni zajedno II“  održana je likovna kolonija u Centru za edukaciju gradskog društva Crvenog križa Osijek u Orahovici u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama na kojoj su sudjelovala 4...

Otvorena vrata Udruge „Jaglac“

Otvorena vrata Udruge „Jaglac“

Jučer, 10. lipnja 2021. godine od 14:00 do 17:00 h u sklopu obilježavanja manifestacije Dani otvorenih vrata udruga, Udruga „Jaglac“ otvorila je svoja vrata za sve posjetitelje s ciljem upoznavanja građana s radom, djelovanjem i projektima koje udruga provodi. Udruga...

Započela provedba projekta „Opremi se i s treningom kreni!“

Započela provedba projekta „Opremi se i s treningom kreni!“

Projekt „Opremi se i s treningom kreni!“ obuhvaća nabavu opreme za provedbu  rekreativnog funkcionalnog treninga koji će se provoditi 3 x tjedno u trajanju od 8 mjeseci kao vid nadopune grupnim sportskim aktivnostima u okviru poludnevnog boravka koje se provode 1-2 x...

Završetak projekta Moj asistent III

Završetak projekta Moj asistent III

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica od 2015. godine provodi uslugu osobne asistencije za osobe s invaliditetom kada je uslugu primalo 6 korisnika zapošljavanjem 6 osobnih asistenata kroz projekt Moj asistent dok je projektom Moj asistent II...

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

Četiri predstavnika udruge “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

20.-23. svibnja 2021. održan je kamp „Kvalitetna edukacija udruga – put u nove izazove III“ u Tuheljskim Toplicama u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama na kojem su sudjelovala četiri predstavnika udruge Jaglac Orahovica: Đurđa...

Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

Na sjednici Hrvatskog sabora održanoj 31. ožujka 2017. godine jednoglasno je donesena odluka o proglašenju Nacionalnog dana osoba s intelektualnim teškoćama koji će se svake godine obilježavati 16. svibnja. Kao i prije 4 godine i ove, 2021. godine ovaj Dan obilježava...

Udruzi “Jaglac” uručen ugovor za provedbu sportskih aktivnosti

Udruzi “Jaglac” uručen ugovor za provedbu sportskih aktivnosti

3.svibnja 2021. godine u Vijećnici Grada Orahovice, virovitičko-podravski župan, Igor Andrović, uručio je ugovore udrugama s područja grada Orahovice koje su se javile na javni poziv Virovitičko-podravske županije, te ostvarile prava na bespovratna sredstva za svoje...

Blagoslovljen vam Uskrs!

Blagoslovljen vam Uskrs!

Udruga Jaglac želi blagoslovljen Uskrs svim našim članovima, donatorima, partnerima, suradnicima i građanima koji su uz nas i u ovo izazovno vrijeme pandemije izazvane virusom COVID-19 koja posebno pogađa najranjivije skupine - osobe s invaliditetom i njihove...

Uspješno provedena proljetna inkluzivna volonterska akcija

Uspješno provedena proljetna inkluzivna volonterska akcija

31.ožujka 2021.g provedena je proljetna nkluzivna volonterska akcija u trajanju od 3 sata u kojoj su sudjelovali građani i volonteri udruge "Jaglac" koja je provedena na 2 lokacije. Sudjelovalo je 15 volontera  koji su uz podršku 12 djelatnika Udruge posadili krumpir...

Održana redovna Skupština udruge “Jaglac”

Održana redovna Skupština udruge “Jaglac”

31. ožujka 2021. održana je redovna Skupštinu Udruge "Jaglac" u vanjskom prostoru nove kuće Udruge, Kralja Zvonimira 181, Orahovica u skladu s preporukama nadležnih tijela za suzbijanje pandemije uzrokovane COVID-19. Skupštinu je odgođena za 15 minuta jer nije bila...

Provedba aktivnosti  programa “Jaglac” – moj drugi dom

Provedba aktivnosti programa “Jaglac” – moj drugi dom

Pružanje usluge poludnevnog boravka, u okviru 3. godišnjeg programa "Jaglac" moj drugi dom,  provodi se sukladno preporukama mjerodavnih tijela (HZJZ,MRMSOSP i NZZJZ Dr. Andrija Štampar) Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za pružatelje...

Edukacija i završna evaluacija na projektu “Moj asistent III”

Edukacija i završna evaluacija na projektu “Moj asistent III”

U ponedjeljak, 22. veljače i utorak 23. veljače 2021. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je dvije edukacije za korisnike usluge osobne asistencije  i osobne asistente u sklopu projekta  „Moj asistent III“. Edukacije je vodio...

Predstavnica udruge Jaglac sudjelovala na međunarodnom webinaru

Predstavnica udruge Jaglac sudjelovala na međunarodnom webinaru

2. veljače 2021. godine predstavnica udruge Jaglac sudjelovala je na međunarodnom webinaru "The Impact of COVID-19 on Individuals with Intellectual and Developmental Disabilities" (Utjecaj COVID-19 na osobe s intelektualnim i razvojnim teškoćama) u organizaciji The...

Povećaj font
Kontrast