Blagoslovljen vam Uskrs!

Blagoslovljen vam Uskrs!

Udruga Jaglac želi blagoslovljen Uskrs svim našim članovima, donatorima, partnerima, suradnicima i građanima koji su uz nas i u ovo izazovno vrijeme pandemije izazvane virusom COVID-19 koja posebno pogađa najranjivije skupine - osobe s invaliditetom i njihove...

Uspješno provedena proljetna inkluzivna volonterska akcija

Uspješno provedena proljetna inkluzivna volonterska akcija

31.ožujka 2021.g provedena je proljetna nkluzivna volonterska akcija u trajanju od 3 sata u kojoj su sudjelovali građani i volonteri udruge "Jaglac" koja je provedena na 2 lokacije. Sudjelovalo je 15 volontera  koji su uz podršku 12 djelatnika Udruge posadili krumpir...

Održana redovna Skupština udruge “Jaglac”

Održana redovna Skupština udruge “Jaglac”

31. ožujka 2021. održana je redovna Skupštinu Udruge "Jaglac" u vanjskom prostoru nove kuće Udruge, Kralja Zvonimira 181, Orahovica u skladu s preporukama nadležnih tijela za suzbijanje pandemije uzrokovane COVID-19. Skupštinu je odgođena za 15 minuta jer nije bila...

Provedba aktivnosti  programa “Jaglac” – moj drugi dom

Provedba aktivnosti programa “Jaglac” – moj drugi dom

Pružanje usluge poludnevnog boravka, u okviru 3. godišnjeg programa "Jaglac" moj drugi dom,  provodi se sukladno preporukama mjerodavnih tijela (HZJZ,MRMSOSP i NZZJZ Dr. Andrija Štampar) Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za pružatelje...

Edukacija i završna evaluacija na projektu “Moj asistent III”

Edukacija i završna evaluacija na projektu “Moj asistent III”

U ponedjeljak, 22. veljače i utorak 23. veljače 2021. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je dvije edukacije za korisnike usluge osobne asistencije  i osobne asistente u sklopu projekta  „Moj asistent III“. Edukacije je vodio...

Predstavnica udruge Jaglac sudjelovala na međunarodnom webinaru

Predstavnica udruge Jaglac sudjelovala na međunarodnom webinaru

2. veljače 2021. godine predstavnica udruge Jaglac sudjelovala je na međunarodnom webinaru "The Impact of COVID-19 on Individuals with Intellectual and Developmental Disabilities" (Utjecaj COVID-19 na osobe s intelektualnim i razvojnim teškoćama) u organizaciji The...

Održana edukacija osobnih asistenata u sklopu projekta Moj asistent IV

Održana edukacija osobnih asistenata u sklopu projekta Moj asistent IV

Od 8. siječnja 2021. godine Udruga „Jaglac“ započela je s provedbom projekta Moj asistent IV u sklopu poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III“ za 20 korisnika. Osim pružanja usluge osobne asistencije i zapošljavanja osobnih...

Provedba programa dnevnih aktivnosti se nastavlja nakon zimskih praznika

Provedba programa dnevnih aktivnosti se nastavlja nakon zimskih praznika

U sklopu projekta Nauči me i uspjet ću! od 11. siječnja 2021. godine nakon malo dužih zimskih praznika ponovno se nastavlja provedba Programa dnevnih aktivnosti u zajednici za osobe s invaliditetom u prostoru udruge "Jaglac". Projekt Nauči me i uspjet ću! prijavljen...

Rad poludnevnog boravka provodi se u skladu s preporukama

Rad poludnevnog boravka provodi se u skladu s preporukama

Od 11. siječnja 2021. rad s korisnicima u okviru  trogodišnjeg programa "Jaglac" - moj drugi dom ponovno se provodi u prostoru udruge u skladu s preporukama mjerodavnih tijela u cilju zaštite korisnika nakon punih mjesec dana. Sukladno preporukama od 10. prosinca...

Udruga Jaglac nastavlja s 2. godinom Institucionalne podrške

Udruga Jaglac nastavlja s 2. godinom Institucionalne podrške

Udruzi Jaglac odobrena je trogodišnja institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini u 2019.g. koju financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva u iznosu od 249.130,00 HRK. na godišnjoj...

Čestitka udruge “Jaglac”

Čestitka udruge “Jaglac”

Božić ove godine možda neće biti onakav kakav bi željeli da bude i na kakav smo navikli. Iza nas je teška godina, prepuna borbe i izazova; sa sposobnošću da zasjeni lijepe trenutke u kojima smo trebali više uživati. Ipak, pokušajmo zastati na trenutak i uživati u...

Edukacijske radionice poticanja kreativnosti

Edukacijske radionice poticanja kreativnosti

U organizaciji Saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama u suradnji s Udrugom Kreativan trening i voditeljicom Ivanom Marijančić provedene su 3 on-line treninga poticanja kreativnosti na teme "Učenje, asociranje"; "A što u paru?" i "Situacijske igre" na kojima su...

Terenski posjet korisnicima udruge “Jaglac”

Terenski posjet korisnicima udruge “Jaglac”

21.i 22. prosinca 2020. djelatnici zaposleni na 3. godišnjem programu “Jaglac” – moj drugi dom posjetili su sve naše korisnike usluga na terenu kako bi im uručili božićne paketiće “Love in Box” dobivene od Udruge “Living Life” iz engleskog grada Eastbourne-a...

Promjene u načinu rada poludnevnog boravka

Promjene u načinu rada poludnevnog boravka

Sukladno uputama za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za pružatelje izvaninstitucijskih socijalnih usluga za sustavu socijalne skrbi od 7. prosinca 2020. Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, Ministarstvo rada, mirovinskoga HZ sustava, obitelji i socijalne...

Veliko hvala našim volonterima!

Veliko hvala našim volonterima!

Udruga "Jaglac" svake godine obilježava dva značajna datuma koji su ne samo blizu u kalendaru, već su i usko povezani: Međunarodni dan osoba s invaliditetom (3.12.) i Međunarodni dan volontera (5.12.) Zbog preporuka nadležnih tijela, a  u cilju suzbijanja i širenja...

Najava Webinara “Na što sve imam pravo”

Najava Webinara “Na što sve imam pravo”

"Savjetovalište za sve“ projekt je Udruge za Down sindrom Virovitičko-podravske županije, a jedna od njegovih aktivnosti je održavanje predavanja na temu ostvarivanja  prava djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji. Webinarom „Na što sve...

Održana edukacija osobnih asistenata u sklopu projekta Moj asistent III

Održana edukacija osobnih asistenata u sklopu projekta Moj asistent III

U petak, 20. studenog 2020. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je edukaciju za osobne asistente u sklopu projekta  „Moj asistent III“. Edukaciju je vodio gosp. Pavle Perković iz Centra za savjetovanje, edukaciju i osobni razvoj...

Udruga Jaglac pruža socijalnu uslugu poludnevnog boravka

Udruga Jaglac pruža socijalnu uslugu poludnevnog boravka

Udruga Jaglac uspješno provodi 1. godinu programa “Jaglac” – moj drugi dom u okviru kojeg pruža socijalnu uslugu poludnevnog boravka 4 dana tjedno s uslugom prijevoza i jednim obrokom za 25 korisnika. Provedba 1. godine programa započela je s 1.lipnjem 2020. godine, a...

Završna konferencija projekta “Učim, radim, pomažem!”

Završna konferencija projekta “Učim, radim, pomažem!”

Dana 23.10.2020. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je završnu konferenciju projekta Učim, radim, pomažem u sklopu programa Zaželi – program zapošljavanja žena. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog...

Udruga Jaglac predstavila svoj rad studentima MEFOS-a

Udruga Jaglac predstavila svoj rad studentima MEFOS-a

i 14. listopada 2020. Udrugu Jaglac posjetili su studenti VI godine Medicinskog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku (MEFOS) u sklopu kolegija “Zdravlje u zajednici” Katedre za javno zdravstvo, u pratnji prof.dr.sc. Maje Miškulin, dr.med. i Doc.dr.sc....

Studijsko putovanje u Belišće u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

Studijsko putovanje u Belišće u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

U petak, 25.09.2020. godine u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću! posjetili smo udrugu „Zvono“ iz Belišća, primjer dobre prakse. Na putovanju je sudjelovalo 50 predstavnika tri ciljne skupine projekta iz udruge „Jaglac“ Orahovica, udruge Vretenac Slatina, udruge...

Radionice mekih vještina u sklopu projekta

Radionice mekih vještina u sklopu projekta

U sklopu projekta Unaprjeđenje kompetencija koje doprinose trajnoj socijalnoj uključenosti (projekt sufinancira Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda), a koji provodi Udruga Kamenčići iz Šibenika u partnerstvu s Udrugom Jaglac i Udrugom Regoč iz Slavonskog...

Studijsko putovanje Operativnog tima udruge Jaglac

Studijsko putovanje Operativnog tima udruge Jaglac

28.-30. rujna 2020.  osam članova Operativnog tima udruge "Jaglac" sudjelovalo je na studijskom putovanju koje je financirano od strane Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva. Cilj ovoga studijskog putovanja bio je upoznavanje s primjerima dobre prakse...

Otvorena vrata udruge Jaglac

Otvorena vrata udruge Jaglac

Danas, 25.rujna od 10 do 12 sati Udruga "Jaglac" otvorila je svoja vrata za građane u prostoru kuće u Kralja Zvonimira 181, Orahovica u kojem se održavaju programske i projektne aktivnosti s korisnicima. Građane smo upoznali s djelovanjem udruge Jaglac, projektima u...

Održana izvanredna Skupština udruge Jaglac

Održana izvanredna Skupština udruge Jaglac

Dana 17.09.2020. Udruga Jaglac održala je izvanrednu Skupštinu. S obzirom na izvanredne uvjete uzrokovane virusom COVID-19, u svrhu poštivanja zaštitnih mjera i preporuka, Skupština je održana na otvorenom, u vanjskom prostoru udruge. Skupština je usvojila novi...

Udruga Jaglac nastavlja s uslugom osobne asistencije!

Udruga Jaglac nastavlja s uslugom osobne asistencije!

U četvrtak, 17.09.2020. godine održan je sastanak korisnika/roditelja usluge osobne asistencije i osobnih asistenata. Udruga „Jaglac“ kroz projekt vrijedan 2.498.678,01 kn koji traje od 03.12.2018. do 03.06.2021. pruža uslugu osobne asistencije za 22 korisnika i...

Udruga Jaglac doprinosi razvoju demokratizacije

Udruga Jaglac doprinosi razvoju demokratizacije

Glavna skupština Ujedinjenih naroda današnji dan odlučila je posvetiti demokraciji i od tada se 15. rujna obilježava kao Međunarodni dan demokracije. Udruga Jaglac, zahvaljujući trogodišnjoj institucionalnoj podršci za stabilizaciju i/ili razvoj udruga osoba s...

Novo vozilo za prijevoz korisnika u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

Novo vozilo za prijevoz korisnika u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica provodi projekt Nauči me i uspjet ću! u partnerstvu s Udrugom osoba s intelektualnim teškoćama Vretenac Slatina, „MI“ udrugom roditelja djece i osoba s poteškoćama u razvoju Požega, Centrom za socijalnu skrb...

Potpisan Ugovor za 1. godinu programa “Jaglac” moj drugi dom

Potpisan Ugovor za 1. godinu programa “Jaglac” moj drugi dom

Udruga Jaglac potpisala je Ugovor s Ministarstvom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku za provedbu 1. godine novog trogodišnjeg programa "Jaglac" - moj drugi dom u okviru Poziva "Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga koje pružaju udruge" za razdoblje...

Održana 2 modula edukacija projektnog tima udruge Jaglac

Održana 2 modula edukacija projektnog tima udruge Jaglac

Zahvaljujući Institucionalnoj podršci za stabilizaciju i/ili razvoj udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini, a koju financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva, udruga Jaglac  radi na: 1.) redefiniranju organizacijske strukture i...

Udruga Jaglac razvija volonterstvo kao temeljni program udruge

Udruga Jaglac razvija volonterstvo kao temeljni program udruge

Zahvaljujući Institucionalnoj podršci Nacionalne zaklade za razvoj i stabilizaciju civilnog društva udruga Jaglac razvija četiri temeljna programa između kojih je i Program razvoja volonterstva, demokratizacije i razvoja zajednice kojim se želi pridonijeti stvaranju...

Povećaj font
Kontrast