Svečano obilježavanje Međunarodnog dana OSI i volontera

Svečano obilježavanje Međunarodnog dana OSI i volontera

4.prosinca 2023. udruga Jaglac obilježiti će dva značajna datuma: Međunarodni dan osoba s invaliditetom i Međunarodni dan volontera. Pozivamo sve zainteresirane da nas podrže svojim dolaskom. Program: 17:00 -17:45 – Izložba slika Ane i Drinke Šteger i prodajni štand...

Studenti fizioterapije u Jaglacu

Studenti fizioterapije u Jaglacu

14.,15. i 16. studenog 2023. studenti 3. godine prijediplomskog studija smjera Fizioterapija s Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek posjetili su udrugu “Jaglac” pod vodstvom asistentice Meri Reili, mag.physioth. Tijekom posjeta, zajedno s korisnicima...

Udruga Jaglac partner u novom projektu – DI-MARC

Udruga Jaglac partner u novom projektu – DI-MARC

Institut ekonomskih nauka iz Beograda započeo je 1. listopada 2023. provedbu inkluzivnog znanstvenog projekta „Osnaživanje osoba sa fizičkim invaliditetom za rad na daljinu kroz unapređenje digitalnih marketing kompetencija“ (eng. „Digital Marketing Capacity Building...

Unutarnja supervizija za članove Operativnog tima udruge “Jaglac”

Unutarnja supervizija za članove Operativnog tima udruge “Jaglac”

16.listopada 2023. g. održana je unutarnja supervizija za članove Operativnog tima udruge "Jaglac" koju su vodile predsjednica udruge Đurđa Šimatović i koordinatorica programskih aktivnosti udruge Jaglac Lidija Stojković. Cilj nam je bio saznati što nam se sve...

Jaglaci na 15. Danima kestena i vina u Orahovici

Jaglaci na 15. Danima kestena i vina u Orahovici

14.listopada 2023. g. u središnjem orahovačkom gradskom parku održani su tradicionalni 15. Dani kestena i vina – poznata orahovačka Kestenijada, u organizaciji grada Orahovice i Turističke zajednice grada. Udruga Jaglac sudjelovala je  u pripremama kroz...

Posjet međunarodnih volontera udruzi Jaglac

Posjet međunarodnih volontera udruzi Jaglac

11.listopada 2023. udruga Jaglac ugostila je međunarodne volontere. U organizaciji AMPEU (Agencija za mobilnost i programe EU ) održava se trening za (nacionalne i internacionalne) volontere koji volontiraju u civilnom i javnom sektoru u RH, a koji ovaj tjedan borave...

Održan 1. partnerski sastanak na programu “Jaglac” -moj drugi dom

Održan 1. partnerski sastanak na programu “Jaglac” -moj drugi dom

19.rujna 2023.g. u udruzi Jaglac održan je prvi partnerski sastanak na trogodišnjem programu "Jaglac" - moj drugi dom. Trogodišnji program Jaglac”- moj drugi dom (1.6.2023.-31.5.2026.) provodi se u partnerstvu s Gradom Orahovica i Obiteljskim centrom Područna služba...

Upravni odbor donio važne odluke za nastavak rada Udruge

Upravni odbor donio važne odluke za nastavak rada Udruge

21. kolovoza 2023. Upravni odbor Udruge "Jaglac" donio je važne odluke za nastavak rada Udruge. Budući da Udruga djeluje na projektnoj/programskoj osnovi po završetku projekta korisnicima prestaje usluga, a djelatnici prestaju s radom. U našem uredu sada rade samo dva...

Potpisan Ugovor za nastavak programa “Jaglac” moj drugi dom

Potpisan Ugovor za nastavak programa “Jaglac” moj drugi dom

17.kolovoza 2023. udruga Jaglac potpisala je Ugovor s Ministarstvom rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike (MROSP) o dodjeli financijskih sredstava u iznosu od 25.000 eura, na godišnjoj razini, za nastavak provedbe programa "Jaglac" moj drugi dom -...

Prvaci na natjecanju “Bljesak” u Lipiku

Prvaci na natjecanju “Bljesak” u Lipiku

24.srpnja 2023. Na bazenima u Lipiku održano je Međužupanijsko natjecanje za osobe s intelektualnim teškoćama pod nazivom “Ljetni bljesak 2023.” koje je prvo ovakvo natjecanje u Hrvatskoj. Organizator natjecanje je Centar za inkluziju Pakrac povodom obilježavanja...

Završna konferencija projekta Učim, radim, pomažem – faza III

Završna konferencija projekta Učim, radim, pomažem – faza III

Dana 11.07.2023. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je završnu konferenciju projekta Učim, radim, pomažem – faza III u sklopu programa „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza III“. Projekt je sufinancirala Europska unija iz...

On-line rasprava o Nacrtu Zakona o osobnoj asistenciji

On-line rasprava o Nacrtu Zakona o osobnoj asistenciji

12.lipnja 2023.g. predstavnici Udruge "Jaglac" sudjelovali su na online raspravi „Fokusirajmo se“ o Nacrtu konačnog prijedloga Zakona o osobnoj asistenciji u organizaciji SOIH-a (Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske). Udruga Jaglac zagovara prava osoba s...

Uspješno završen 3. godišnji program “Jaglac” – moj drugi dom

Uspješno završen 3. godišnji program “Jaglac” – moj drugi dom

Udruga "Jaglac" uspješno je provela 3. godišnji program "Jaglac" - moj drugi dom (1.6.2020.-31.5.2023.). Podnesena je prijava na Poziv „Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga za razdoblje 2023. do 2026.“ za nastavak pružanja socijalne usluge poludnevnog boravka. U...

Provedba projekta “Opremi se i s treningom kreni- faza II”

Provedba projekta “Opremi se i s treningom kreni- faza II”

Udruga Jaglac započela je s provedbom malog projekta "Opremi se i s treningom kreni- faza II" financiranog od Virovitičko podravskoj županiji u iznosu od 400 eura.  Provedbom projekta „Opremi se i s treningom kreni! - faza II“ doprinijeti ćemo kvalitetnijem...

Štand Udruge “Jaglac” na 55. Orahovačkom proljeću

Štand Udruge “Jaglac” na 55. Orahovačkom proljeću

4. lipnja 2023. godine Udruga "JAGLAC" predstavila se građanima i gostima svojim štandom u središnjem gradskom parku u okviru 55.Orahovačkog proljeća. Brojni posjetitelji su nas posjetili i razgovarali s nama, a neki su i kupili proizvode iz naše krojačke radionice -...

Prikupljene slikovnice i knjige donirane dječjem vrtiću u Čačincima

Prikupljene slikovnice i knjige donirane dječjem vrtiću u Čačincima

17.svibnja 2023. Udruga osoba s intelektualnim teškoćama "Jaglac" Orahovica i učenici 4.a i b razreda OŠ Ivane Brlić Mažuranić Orahovica prikupili su slikovnice/knjige u okviru volonterske akcije "Skupimo i poklonimo knjigu" . Knjige smo prikupili i izložili u...

Održana izložba “Stavi naočale-promijeni pogled” u Virovitici

Održana izložba “Stavi naočale-promijeni pogled” u Virovitici

16. svibnja 2023.g. Udruga osoba s intelektualnim teškoćama “Jaglac” iz Orahovice, u suradnji s Gradskom knjižnicom i čitaonicom Virovitica, na Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama organizirala je izložbu fotografija pod nazivom “Stavi naočale, promijeni...

“Skupimo i poklonimo knjigu” u sklopu Hrvatska volontira

“Skupimo i poklonimo knjigu” u sklopu Hrvatska volontira

Udruga "Jaglac" i učenici 4.a i b raz. OŠ Ivane Brlić Mažuranić Orahovica prikupiti će slikovnice/knjige, a koje ćemo izložiti na Središnjem gradskom trgu u Orahovici. Prolaznici će moći odabrati i nekoga razveseliti knjigom. Ovom akcijom doprinijeti ćemo održivom...

Održane dvije radionice stručne podrške partnera

Održane dvije radionice stručne podrške partnera

25.travnja 2023.g. održane su dvije radionice u sklopu programa “Jaglac” moj drugi dom. Radionice su održale predstavnice Obiteljskog centra Virovitica i to: 1. Radionica za roditelje/članove obitelji na temu "Sukobi" koju je vodila Sandra Matošina Borbaš, prof....

Jaglaci osvojili pehar u potezanju užeta!

Jaglaci osvojili pehar u potezanju užeta!

U subotu 22. travnja 2023. Savez udruga osoba s intelektualnim teškoćama organizirao je 12. Sportske susrete udruga u Bjelovaru! Aktivnosti se provode u sklopu trogodišnjeg programa (2020. – 2023.) Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku pod...

Predstavnik Udruge na višednevnoj financijskoj radionici u Belišću

Predstavnik Udruge na višednevnoj financijskoj radionici u Belišću

Predstavnik Udruge „Jaglac“ Orahovica sudjelovao je od 15.03.2023. do 17.03.2023. godine na financijskoj radionici koja se održala na Citadeli u Belišću, a cilj joj je bio upoznavanje sudionika s osnovama neprofitnog poslovanja, zakonskim obvezama financijskog...

Objavljena Izvješća o radu udruge “Jaglac” za 2022.g.

Objavljena Izvješća o radu udruge “Jaglac” za 2022.g.

Sukladno Zakonu o financijskom poslovanju i računovodstvu neprofitnih organizacija i pod zakonskih akata donesenih temeljem navedenog Zakona udruga "Jaglac" nema obvezu usvajanja Financijskog Izvještaja i Izvještaja o radu udruge za 2022.godinu prije dostave istog...

Početna konferencija projekta Učim, radim, pomažem – faza III

Početna konferencija projekta Učim, radim, pomažem – faza III

Dana 20.02.2023. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica održala je početnu konferenciju projekta Učim, radim, pomažem – faza III u sklopu programa „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza III“. Projekt je sufinancirala Europska unija iz...

Održana radionica u 15. Tjednu psihologije u VPŽ

Održana radionica u 15. Tjednu psihologije u VPŽ

20.2.2023. održana je radionica na temu "Moja prava moje obaveze" u sklopu 15. Tjedna psihologije u VPŽ. Radionicu je održala volonterka Nikolina Čiš mag.psiholog. koja zajedno s volonterkom Tihanom Špoljarić mag.educ.rehab. provodi radionice već duže od godinu dana...

Radionica za Jaglace u sklopu 15. Tjedna psihologije u VPŽ

Radionica za Jaglace u sklopu 15. Tjedna psihologije u VPŽ

20.veljače 2023. za korisnike poludnevnog boravka udruge "Jaglac" Nikolina Čiš, mag. psiholog. održati će radionicu na temu: "Moja prava moje obveze". Ovo je još jedna radionica u nizu u sklopu programa koji provode volonterke - stručne suradnice - Nikolina Čiš, mag....

Studijski posjet integrativnoj radionici u Velikoj

Studijski posjet integrativnoj radionici u Velikoj

15.veljače 2023. predstavnici udruge "Jaglac" posjetili su Integrativnu radionicu u Velikoj koja je pravi primjer društvenog poduzetništva. Složni tim dvije udruge osnovao je i vodi tvrtku Veličko d.o.o. čije iskustvo je zaista vrijedno divljenja. Tvrtka Veličko...

Porast broja korisnika u poludnevnom boravku u Jaglacu

Porast broja korisnika u poludnevnom boravku u Jaglacu

Udruga “Jaglac”, kao jedini licencirani pružatelj izvaninstitucionalne socijalne usluge poludnevnog boravka na području grada Orahovice, Grada Našice i susjednih općina pruža tu uslugu za 30 korisnika. Usluga uključuje prijevoz korisnika, sudjelovanje u programu i 1...

Nastavlja se pružanje usluge osobne asistencije

Nastavlja se pružanje usluge osobne asistencije

U razdoblju od 01.01.2023. do 30.06.2023. godine Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica kroz projekt Moj asistent V, a putem izravnog financiranja od strane Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, nastavlja pružati...

Predstavnici udruge “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

Predstavnici udruge “Jaglac” na kampu u Tuheljskim Toplicama

6.-18. siječnja 2023. održan je kampu u Tuheljskim Toplicama koji je organizirao Hrvatski savez udruga osoba s intelektualnim teškoćama u sklopu provedbe treće godine trogodišnjeg programa Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike na temu:...

Klaundoktori u Jaglacu

Klaundoktori u Jaglacu

19. siječnja 2023. održane su dvije interaktivne predstave „Karavan orkestar“ u izvedbi klaunovadoktora Udruge „Crveni nosevi“ za dvije skupine korisnike poludnevnog boravka udruge „Jaglac“ Orahovica u prostoru EPC Betanija Orahovica. Interaktivna glazbena predstava...

Posjet učenika OŠ A. G. Matoša iz Čačinaca Jaglacu

Posjet učenika OŠ A. G. Matoša iz Čačinaca Jaglacu

17. siječnja 2023. godine Učenici polaznici skupine izvannastavne aktivnosti "Rukotvorci" koju vodi učiteljica Marija Čunko Fridl,  u sklopu projekta "Na putu dobrote" kojeg provode, posjetili su udrugu „Jaglac“ u Orahovici. U sklopu projekta „Na putu...

Održan 9.malonogometni turnir za Jaglace u Čačincima

Održan 9.malonogometni turnir za Jaglace u Čačincima

6.siječnja 2023.g. u organizaciji Općine i Turističke zajednice Čačinci te pod generalnim pokroviteljstvom tvrtke Pan Parket, u sportskoj dvorani Osnovne škole Antuna Gustava Matoša odigran je 9. humanitarni malonogometni turnir za pomoć Udruzi osoba s intelektualnim...

Istek Institucionalne podrške Nacionalne zaklade udruzi “Jaglac”

Istek Institucionalne podrške Nacionalne zaklade udruzi “Jaglac”

Udruzi Jaglac odobrena je trogodišnja institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini u 2019.g. koju financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva u iznosu od 249.130,00 HRK na godišnjoj razini...

Potpisan Ugovor za projekt “Učim, radim, pomažem”- faza III

Potpisan Ugovor za projekt “Učim, radim, pomažem”- faza III

Dana 20.12.2022. godine predsjednica Udruge osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica gđa. Đurđa Šimatović potpisala je ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt Učim, radim, pomažem – faza III, koji Udruga „Jaglac“ Orahovica provodi u sklopu...

Učenici osnovne škole posjetili Jaglace

Učenici osnovne škole posjetili Jaglace

20.prosinca 2022. Udrugu su posjetili učenici 4.b razreda Osnovne škole Ivane Brlić Mažuranić Orahovica pod vodstvom učiteljice Silvane Lešić u sklopu razrednog projekta “Na putu dobrote”.  -Cilj ovog posjeta bio je osvijestiti učenike što znači međusobno...

Radovi iz krojačke radionice na Adventnim štandovima

Radovi iz krojačke radionice na Adventnim štandovima

Prosinac je vrijeme Adventa u kojem krojačka radionica Društvenog poduzetništva udruge "Jaglac" izlaže svoje radove. Zahvaljujemo organizatorima Adventa u Orahovici i Čačincima kao i svim građanima koji su narudžbom i kupovinom proizvoda podržali ovu društveno...

Volonteri volontirali i na obilježavanju Međunarodnog dana volontera

Volonteri volontirali i na obilježavanju Međunarodnog dana volontera

Volonteri i djelatnici udruge "Jaglac" zajedno su organizirali svečano obilježavanje dva značajna datuma: Međunarodni dan osoba s invaliditetom i Međunarodni dan volontera 6. prosinca 2022. godine u višenamjenskoj dvorani u Orahovici kojem je nazočilo ok o150...

Predstavnik Udruge na regionalnoj radionici u Osijeku

Predstavnik Udruge na regionalnoj radionici u Osijeku

6.12.2022. održana je regionalna radionica u Osijeku na saziv Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike namijenjena regionalnoj i lokalnoj samoupravi, razvojnim agencijama te predstavnicima tijela i organizacija koja u svojoj nadležnosti...

Svečano obilježavanje Međunarodnog dana OSI i dana volontera

Svečano obilježavanje Međunarodnog dana OSI i dana volontera

6. prosinca 2022. g. u 17 h održati će se svečano obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom i dana volontera u višenamjenskoj dvorani, Kralja Zvonimira 28 u Orahovici.  Program: 17:00 -17:15 - Pozdrav Predsjednice udruge i uzvanika 17:15 -17:35 -...