8. rujna predstavnici Udruge Jaglac sudjelovali su na 1. Orahovačkom olimpijskom danu – građanskoj inicijativi mladih sportaša Grada Orahovice pod vodstvom Borne Katića, a  u organizaciji Grada Orahovice uz suorganizatore Osnovnu školu Ivane Brlić Mažuranić, Srednju Školu Stjepan Ivšić, Dječji vrtić Palčić, Plivački klub Orahovica i Udrugu Jaglac, na kojoj je sudjelovalo preko 1000 trkača svih uzrasta, raspoređenih u deset kategorija, po dobi i spolu, od djece vrtićke dobi, učenika osnovne i srednje škole i građana. Osim učenika orahovačkih škola, u Atletskoj utrci sudjelovali su i učenici škola iz Nove Bukovice, Feričanaca, Našica, Zaprešića i iz susjedne Bosne i Hercegovine. Korisnici Udruge Jaglac prehodali/pretrčali su stazu dugu 400 m i uručili nagrade djeci Dječjeg vrtića Orahovica.