U utorak, 28.9.2021. godine u sklopu projekta Nauči me i uspjet ću!, tri ciljane skupine navedenog projekta, sudjelovale su na jednodnevnom izletu u Đakovo.

U sklopu putovanja sudionici su posjetili Udrugu za pomoć osobama s teškoćama u razvoju “Neven” Đakovo gdje ih je dočekala zamjenica predsjednice gospođa Marija Ratkovčić. U ugodnoj atmosferi upoznali su se sa radom udruge, obišli prostor u kojem udruga djeluje te razmijenili međusobna iskustva.

Nakon toga, posjetili smo Državnu ergelu Đakovo.  Šetnjom ergelom uz priču o konjima uz pratnju turističkog vodiča ergele čuli smo povijesnu priču o ergeli, upoznali se s životom lipicanaca i konjičkih sportova.

Neizostavna točka obilaska Đakova bila je i katedrala, jednako lijepa izvana i iznutra.

Putovanje u Đakovo omogućeno je kroz projekt Nauči me i uspjet ću! koji je odobren u okviru poziva Širenje mreže socijalnih usluga u zajednici – faza I, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.