24.rujna 2021.g. u kući udruge Jaglac održana je edukacija “Biti volonter” za volontere  i građane koji su pokazali interes za volontiranje.

Edukaciju su provele Andrea Šebalj Peternek i Ivančica Bulut iz Lokalnog volonterskog centra Zvono Belišće koje su prisutne upoznale s principima i vrijednostima volontiranja, dobrobitima volontiranja, različitim modelima volontiranja, zakonodavnim okvirom volonterstva, mogućnostima volontiranja, Etičkim kodeksom i drugim važnim dokumentima vezanim uz volontiranje. Sudionici su tijekom edukacije aktivno sudjelovali, međusobno razmijenili iskustva i na zanimljiv način se upoznali s volonterstvom.

Udruga Jaglac zahvaljuje LVC Zvono Belišće na kontinuiranoj podršci u razvoju volonterstva.