20.-23. svibnja 2021. održan je kamp „Kvalitetna edukacija udruga – put u nove izazove III“ u Tuheljskim Toplicama u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama na kojem su sudjelovala četiri predstavnika udruge Jaglac Orahovica: Đurđa Šimatović, Predsjednica udruge, Lidija Stojković, koordinatorica programskih aktivnosti udruge, Slobodan Stojković, dugogodišnji volonter udruge i korisnik Josip Šimatović.  Zbog situacije uzrokovane pandemijom COVID-19 radni dio programa odvijao se u četiri odvojene skupine: 2 skupine za predsjednike/tajnike i djelatnike; roditelje/članove obitelji i korisnike.
Tematika i problematika ovogodišnjeg kampa:
– U susret konferenciji – poslovna sposobnost – Bruno Kobali, mag.iur.
– Novosti u aktivnostima Saveza – Tija Osmanović, mr.sc.Mirjana Jakovčev
– Vraćanje poslovne sposobnosti i postupak vještačenja – CZSS Krapina
– Opet zajedno radionica – Nera Kovačević, mag.sociolog
– Stanje na tržištu rada te aktivnosti usmjerene na osobe s invaliditetom u evidenciji HZZ-a – HZZ Krapina
– Dobrom komunikacijom do kvalitetnijih odnosa – mr.sc. Mirjana Jakovčev
– Teme koje brinu roditelje – prof.dr.sc. Daniela Bratković
– Briga za vlastito mentalno zdravlje – Vanda Canjuga, mag.psih.
– Stres i kako se nositi s njim – mr.sc. Mirjana Jakovčev
– Edukacija o spolnim i reproduktivnim pravima – prof.dr.sc. Daniela Bratković
– Prezentacija udruga: Udruga Golubica – povodom 50 godina rada
– Konvencija o pravima OSIT- prezentacija Vanda Canjuga, psiholog, Bruno Kobali, pravnik
– Kako mogu odlučivati u raznim životnim situacijama – radionica Vanda Canjuga, psiholog, Bruno Kobali, mag.iur.
– Tehnike i vježbe relaksacije – Patricija Karaman, mag.educ.rehab, i Ivana Sabolić mag.educ.rehab
Udruga Jaglac zahvaljuje Savezu udruga osoba s intelektualnim teškoćama na odličnoj organizaciji u izvanrednim okolnostima, predavačima  i svim predstavnicima srodih udruga na razmijeni iskustva koje nam je svima od posebnog značenja. Nadamo se skorom susretu u drugim-boljim uvjetima.
Povećaj font
Kontrast