19. travnja 2017. godine u prostoru udruge „Jaglac“ održana je edukacija (konzultacije) za korisnike (KOA) i osobne asistente (OA) u okviru projekta „Moj asistent II“.
Polaznike edukacije na početku je pozdravila gđa. Marica Mirić, koordinatorica programa i projekata Zajednice saveza osoba s invaliditetom Hrvatske i predsjednica Saveza društava distrofičara Hrvatska koja je ujedno održala prezentaciju o pravima i obvezama korisnika, ali i asistenata usluge osobne asistencije te iskustvima sa terena. Nakon gđe. Mirić riječ na edukaciji je nastavio gosp. Tomislav Židov, mag. iur. iz SOIH-a koji je govorio o radnom odnosu asistenata, zaštiti na radu, ugovorima o radu te sporazumu o osobnoj asistenciji.
Po završetku konzultacija gđa. Mirić je izrazila zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom s udrugom „Jaglac“, kao i radom voditelja projekta i koordinatora asistenata te radom asistenata.